Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nissan Leaf - kilka modyfikacji i lekkie poprawki

2012-03-21 10:00

Nissan Leaf - kilka modyfikacji i lekkie poprawki

Nissan Leaf - kilka modyfikacji i lekkie poprawki
Co prawda do tej pory wiedzieliśmy już niemal wszystko na temat modelu Leaf Nissana, na szczęście w tym roku wiele zmieni się na lepsze. Otóż w modelu na rok 2013 pojawi się kilka poprawek, które znacząco wpłyną na jakość podróżowania tym elektrycznym samochodem.

Pod koniec roku mały "Listek" Nissana dorobi się kilku modyfikacji oraz poprawek. Na listę zmian załapało się lepsze ogrzewanie, jak również możliwości wyboru ciemniejszej lub całkowicie skórzanej tapicerki. Jak widać japońska marka nie pozostaje ślepa na uwagi użytkowników i stara się je skrupulatnie wcielać w życie. To się ceni.

Jeśli chodzi o lepsze ogrzewanie, nie mamy tu na myśli wyższej temperatury wewnątrz auta. Główną zaletą tej zmiany jest... zwiększenie zasięgu auta, szczególnie w zimne dni. Producent szacuje, że nowe ogrzewanie napędu pozwoli na zwiększenie zasięgu w chłodne dni nawet o 40 km. To dość poważny postęp.

Ale czy te zmiany wpłyną pozytywnie na sprzedaż modelu Leaf? Szczerze mówiąc ciężko wróżyć spektakularne sukcesy. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedać Nissana Leaf w styczniu wynosiła zaledwie 676 sztuk, zaś w lutym było to jedynie 478 modeli. Zdaniem Nissana, sprzedaż latem tego roku powinna podskoczyć do około 2000 sztuk. Optymistyczne założenia.

Tagi: zmiany, marka, sprzedaż, auta, nissan, koniec, nissan leaf
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl