Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nissan Juke zmodyfikowany przez Senner Tuning

2012-05-10 12:00

Nissan Juke zmodyfikowany przez Senner Tuning

Nissan Juke zmodyfikowany przez Senner Tuning
Dla tych, którzy zakochali się w Nissanie Juke-R, ale nie mają wolnych 450 tysięcy euro, mamy dobrą wiadomość. Nie trzeba być arabskim szejkiem, żeby poczuć trochę emocji w tym miejskim autku.

Jeśli dla kogoś kwota 450 tysięcy euro za Juke-R to odrobinę za dużo, Senner Tuning ma coś odpowiedniego i co najważniejsze, sporo tańszego. Poza tym nie każdy potrzebuje mocy 545 KM w samochodzie, który po dodaniu gazu planuje za moment eksplodować.

Senner Tuning postanowił nieco upiększyć małego Juke'a, choć na dobrą sprawę nie każdemu takie podejście przypadnie do gustu. Auta na początek zostało obniżone o 35 mm dzięki zastosowaniu nowych sprężyn. Auto otrzymało również obudowy lusterek z włókna węglowego oraz ogromne, jak na auto tej wielkości felgi w rozmiarze 20 cali wykończone cukierkową czerwienią.

Aby nieco przyspieszyć ten sympatyczny sklepowy wózek tuner podrasował silnik instalując nowy filtr powietrza oraz sportowy układ wydechowy z czterema końcówkami o wymiarach 90x75 mm. W wyniku tych operacji turbodoładowany, czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6-litra generuje 225 KM oraz 275 Nm momentu obrotowego.

W porównaniu do seryjnego auta, moc podskoczyła o 35 KM, moment obrotowy zaś o 35 Nm. Swoją drogą nie jesteśmy do końca przekonani, czy propozycja Senner Tuning jest godną alternatywą dla Juke-R, ale patrząc na cenę 32 730 funtów (w tym 7490 funtów za przeróbki), wydaje się jak najbardziej rozsądna.

Tagi: euro, auta, auto, tuning, nissan, silnik, moc, nissan juke
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne