Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nissan GT-R wraca na Nurburgring Nordschleife

2014-05-01 16:00

Nissan GT-R wraca na Nurburgring Nordschleife

Nissan GT-R wraca na Nurburgring Nordschleife
Dla wielu producentów tor Nurburgring Norschleife jest wyrocznią jeśli chodzi o osiągi i testowanie auta. Dobry czas na tym torze jest powodem do dumy i marketingowej kampanii. Tym razem chodzi o słynny 24-godzinny wyścig na "Ringu". Czy Nissan GT-R pokaże swoją siłę?


Zdaniem wielu miłośników motoryzacji mimo mniejszego rozgłosu i znaczniej skromniejszej sławy, 24-godzinny wyścig na torze Nurburgring Nordschleife jest dużo trudniejszy, bardziej wymagający, nieprzewidywalny i bardziej niebezpieczny od 24-godzinnego Le Mans. Wracając do wyścigu na niemieckim torze, Impreza zaplanowana na 21-22 czerwca jest zdaniem Nissana jednym z najtrudniejszych wyścigów wytrzymałościowych na świecie.

A co o tym święcie motoryzacji pisze sam producent?

Północna Pętla (Nordschleife) to miejsce wielu prób czasowych podejmowanych w kolejnych latach przez seryjnesamochody Nissana. Ostatnio był to nowy seryjny Nissan GT R Nismo*, który pokonał ten odcinek w zaledwie 7minut i 8,679 sekundy. Tym rekordowym dla seryjnego samochodu wynikiem najnowsza generacja Nissana GT Rpo raz kolejny dowiodła swojej wyższości nad potężniejszymi i droższymi rywalami, a Nissan potwierdziłdługofalowe zaangażowanie w doskonalenie wyczynowych modeli tej marki na niemieckim obiekcie. Zakierownicą w trakcie rekordowego przejazdu siedział Michael Krumm, który oczywiście znajdzie się w składziekierowców startujących w barwach Nissana w 24 godzinnym wyścigu Nürburgring.

W pierwszym od lat oficjalnym występie Nissan i NISMO wystawiają zróżnicowaną grupę najlepszychsamochodów wyścigowych ze swojej stajni. Stawkę otwierają dwa pojazdy reprezentujące Nissan GT AcademyTeam RJN, przygotowane we współpracy z inżynierami NISMO Factory z Japonii, oraz kolejny GT R, zgłoszonyprzez Schulze Motorsport.

Juror niemieckiej GT Academy Nick Heidfeld wystartuje Nissanem GTRNISMO GT3 z numerem 80, oznaczonymtak dla uczczenia 80. rocznicy istnienia firmy Nissan. W ekipie znajdzie się też zwycięzca ostatniej niemieckiejedycji GT Academy Florian Strauss, zaledwie 8 miesięcy temu wybrany przez Nicka do udziału w prawdziwych, anie wirtualnych wyścigach. Florian jest zadowolony, że będzie mógł ścigać się ze swoim mentorem naNürburgringu, tym bardziej, że będzie to dopiero czwarty międzynarodowy wyścig w jego karierze. Do Nicka iFloriana dołączą dwaj panowie, którzy znają GT3 GT R jak nikt inny: kolejny absolwent GT Academy LucasOrdonez oraz Alex Buncombe.

24 godzinny wyścig Nürburgring to bardzo szczególne wydarzenie dla Nissana" powiedziałDarren Cox,globalny dyrektor ds. marki oraz sprzedaży i marketingu NISMO. Rywalizacja na Nordschleife to powód dodumy dla każdej osoby zaangażowanej w ten projekt, gdyż stąd wywodzą się kolejne generacje seryjnych GT R,a teraz także GT R NISMO. Musimy koniecznie ponownie pokazać naszym fanom i klientom, że w Nissanie praceprowadzone nad samochodami seryjnymi są ściśle powiązane z doskonaleniem samochodów wyścigowych.Trudno o lepszy dowód na powyższy fakt niż ogromne zaangażowanie japońskich inżynierów NISMO w toglobalne przedsięwzięcie".

Tagi: projekt, nissan, dyrektor, subaru impreza, nurburgring, gt3
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne