Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nissan Silvia - powstanie konkurent dla GT86?

2014-12-19 14:00

Nissan Silvia - powstanie konkurent dla GT86?

Nissan Silvia - powstanie konkurent dla GT86?

Nie od dziś wiadomo, że producenci zmieniają zdanie wielokrotnie bez większego powodu. Podobnie było z projektem Nissan IDx, który raz miał powstać, potem nie, następnie przywrócono pomysł... i tak kilkukrotnie. Teraz projekt znów wyskakuje z szuflady.


fot. Nissan IDx & IDx Nismo

Jak widać Nissan nie może usiedzieć na miejscu w spokoju patrząc na sukces Toyoty GT86 oraz dwóch bliźniaków - Subaru BRZ oraz Sciorn FR-S. W sieci pojawiły się bowiem informacje, że japoński producent rozważa przywrócenie nazwy Silvia dla niewielkiego modelu sportowego. Ciekawy koncept już jest - Nissan IDx. Na tym aucie mógłby bazować nowy model z niewielkim silnikiem i napędem na tył.

Nowy Nissan Silvia byłby sportowym autem w rozsądnej cenie z kilkoma silnikami do wyboru od doładowanego 1.2 po turbodoładowany silnik 1.6. W tym przypadku nie moc będzie się liczyć, tylko niska waga i stosunkowo prosta konstrukcja. Mocniejsza wersja powinna mieć około 200 KM, czyli na poziomie obecnie oferowanej Toyoty GT86. Nie jest to wiele, ale liczy się dobra zabawa na zakrętach, a nie zawrotne prędkości na prostych odcinkach.

Tagi: informacje, nissan, sieci, subaru, nissan silvia, toyota gt86, subaru brz
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne