Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Niemiecki tuner Ruf sprzedany Genii Capital

2013-02-16 11:00

Niemiecki tuner Ruf sprzedany Genii Capital

Niemiecki tuner Ruf sprzedany Genii Capital
Bardzo dobrze znany niemiecki tuner samochodów sportowych i twórca własnych projektów Ruf został sprzedany w ręce Genii Capital, kontrolowanej przez jednego z właścicieli Lotus F1 Racing Team Gerarda Lopeza. Szczegóły transakcji nie są jeszcze znane.


Założona w 1939 roku, przez Alois Rufa seniora firma tuningowa, zajmuje się głównie przeróbkami aut marki Porsche. Najpierw był to serwis wszelkiego rodzaju pojazdów. Po drugiej wojnie dodano stację benzynową. Od 1955 roku firma zajmuje się serwisowaniem, restaurowaniem i tuningowaniem samochodów marki Porsche. Jej produkty zdobywały rozgłos na całym świecie. Ruf jest znany jako najlepszy nieseryjny producent samochodów sportowych. Ruf CTR Yellowbird już w 1987 roku był w stanie osiągnąć prędkość maksymalną w granicach 339 km/h, co czyniło go najszybszym seryjnym samochodem świata. W roku 2007 Ruf Rt 12 wygrał plebiscyt tygodnika Sport Auto na najlepszy samochód wyścigowy, pokonując m.in. Bugatti Veyron i Ferrari 599 GTB. Siedziba firmy znajduje się w Pfaffenhausen niedaleko Bawarii.

Genii Capital zamierza wyznaczyć nowe strategie biznesowe i połączyć technologię Rufa z innymi już przez siebie posiadanymi. Dzięki temu bardzo możliwe jest zdobycie nowych rynków dla tej niemieckiej firmy. Wszelkie szczegóły zakupu, transferu technologii i planów na przyszłość poznamy niedługo. Nie wykluczone, że niemiecka firma będzie miała aspirację w jakiś sposób zaistnieć w Formule 1. Ponadto według zapowiedzi na Targach Motoryzacyjnych w Genewie ma zostać zaprezentowany nowy model Rufa. Czekamy z niecierpliwością

Tagi: sport, serwis, auto, ferrari, marki, bugatti, porsche, model
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne