Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Niemcy: Więcej kradzieży aut przy wschodniej granicy

2010-04-20 11:52

Niemcy: Więcej kradzieży aut przy wschodniej granicy

Niemcy: Więcej kradzieży aut przy wschodniej granicy
Fot. Money.pl/Anna Kraszkiewicz

W niemieckich regionach przy granicy z Polską i Czechami znacznie wzrosła w 2009 roku liczba kradzieży samochodów - informuje dziennik Die Welt, powołując się na statystyki policyjne.

Według tych danych w Brandenburgii łupem złodziei padło o 30,9 proc. więcej aut niż rok wcześniej. Problem dotyka szczególnie miast w pobliżu granicy z Polską: Eisenhuettenstadt, Forst i Schwedt.W Saksonii odnotowano 32-procentowy wzrost kradzieży samochodów. Tylko w Dreźnie w 2009 roku skradziono 893 pojazdy, o 338 więcej niż w 2008 roku. Także w Goerlitz i Zittau liczba ta znacznie wzrosła.

Także w stolicy Niemiec odnotowano więcej kradzieży aut. Giną głównie samochody marki Audi, BMW, Mercedes i Volkswagen.
Według ministra spraw wewnętrznych landu Bawaria Joachima Herrmanna po okresie, w którym liczba kradzieży systematycznie spadała, w zeszłym roku znów nastąpił wzrost - o 4,9 proc. Dotyczy to w największym stopniu regionów przy granicy z Czechami.

Jak pisze Die Welt, w berlińskich statystykach policyjnych stwierdzono, że bardzo prawdopodobny jest związek przyczynowy pomiędzy wzrostem przypadków kradzieży samochodów a rozszerzeniem strefy Schengen o kraje Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polskę i Czechy.

Berlińska policja uważa, że zniesienie kontroli na granicy z Polską i Czechami utrudniło też pościg i ujęcie sprawców kradzieży. Die Welt cytuje przewodniczącego Związku Zawodowego Policji (GdP) Konrada Freiberga. Ocenia on, że wzrost przestępczości w regionach przygranicznych jest typowym przykładem tego, iż przed rozszerzeniem strefy Schengen w 2007 roku z powodów politycznych mydlono oczy opinii publicznej. Jego zdaniem potwierdziły się wcześniejsze obawy policji.

Tagi: niemcy, samochody, policja, kradzieże, auto, moto
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Niemcy: Więcej kradzieży aut przy wschodniej granicy

Wapniak/b/ / 87.207.158.* / 2010-04-23 10:55
Tak w ogóle dziwię sie jak można, podejrzewać o tak haniebny proceder błogosławiony, pełen miłosierdzia Bożego katolicki i bogobojny kraj jakim jest Polska?...

Re: Niemcy: Więcej kradzieży aut przy wschodniej granicy

Stanley025 / 2010-04-21 12:46
Niemcy uczą się "zaradności" od Polaków.

Re: Niemcy: Więcej kradzieży aut przy wschodniej granicy

szaren / 213.108.114.* / 2010-04-20 15:57
Pitolenie z kazdej strony.
Tak się skłąda , że widziałem ja obywatelowi Republiki Federalnej kradli auto.
Proceder polega na tym , że tenze obywatel , zawiera umowe z kupcem np z Polski. i najzwyczajniej w swiecie sprzedaje to swoje auto. sprzedaje po okazyjnej cenie. Potem zgłasza kradziez i uzyskuje odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela.
oczywiscie poszkodowany obywatel republiki Federalnej zaraz kupuje sobie nowe wymazone autko.
W taki to sposób pozbył sie starszego modelu na rzecz nowego.
Nie neguje , że sa przy granicy wschodniej kradzieże, ale sadze że nie sa czestrze jak w pozostałych cześciach niemiec.
No cóz, pomysłowosc ludzka jest spora , a jezeli chodzi o interesy to nic nie przeszkadza dogadać się niemcowi z innokrajowcem.

Re: Niemcy: Więcej kradzieży aut przy wschodniej granicy

prof.Ciekawski / 213.77.8.* / 2010-04-20 14:11
To wyraźne propagandowe przygotowanie gruntu pod ponowne wprowadzenie kontroli granicznych a następnie cofnięcia procesów integracji europejskiej w tym regionie . Nowy podział stref wpływu pomiędzy Niemcami a Rosją krok po kroku staje się faktem.
Ciekawe tylko jak w kolejnym etapie (rozbiorowym) zamierza się rozwiązać sprawę terenów niemieckich sprzed 1939 roku. Stawiam na to że za cenę rezygnacji z praw do enklawy Królewca (Kaliningradu) Niemcy pozyskają dzisiejszą Wielkopolskę.
 
prof. dokt. hab. / 89.76.200.* / 2010-04-20 14:16
Z pewnością, swoich wschodnich landów nie chcą zamieszkiwać, i pchają się do Polski. Zobacz jakie są ceny nieruchomości w wschodnich landach. Prawie połowe tańsze niż w Polsce.
Niemcy wyprowadzili się do zachodnich landów.
 
prof.Ciekawski / 213.77.8.* / 2010-04-20 14:59
Mało co rozumiesz habicie! Wielcy nie zmieniają swej polityki ot tak bo Ty tego byś chciał. Nikogo nie straszę przesiedleniami itp. ale twierdzę że Niemcy nie zgodzą się nigdy na to by na ziemiach które uważają za swoje mógł grać "pierwsze skrzypce" ktoś inny niż oni. I choć mi się to nie podoba, potrafię ich zrozumieć.

Re: Niemcy: Więcej kradzieży aut przy wschodniej granicy

eehhh / 89.76.200.* / 2010-04-20 13:50
A niektórzy mają pretensje, że niemcy nie przepadają za polakami. Wszystko musi mieć swoją przyczynę.
 
helped / 2010-04-20 15:50
Niemcy wysoko ubezpieczają swoje auta, później umawiają się z Rosjanami lub Polakami w taki sposób, że kradzież zgłaszają dopiero jak auto już jest 'bezpieczne'. Dostają pieniądze zarówno od swoich kupców, jak i od firmy ubezpieczeniowej. Ale to Niemiec jest tym dobrym...
To nie jest tak, że Niemcy nie lubią Polaków. Oni gardzą wszystkimi Słowianami. Tym przecież jest Faszyzm.

- Jedźcie do Niemiec, majątek waszych dziadków już tam jest.
 
rth / 89.72.165.* / 2010-04-20 13:54
Tylko to nie Polacy okradli połowę świata.
Pozdrawiam
rth
www.rth.witryna.info

Oferty motoryzacyjne