Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Najwięcej wypadków było w Wielki Piątek [DŹWIĘK]

2011-04-26 08:48

Najwięcej wypadków było w Wielki Piątek

Najwięcej wypadków było w Wielki Piątek

Policja podsumowała świąteczny weekend na polskich drogach. Od piątku w 379 wypadkach, zginęło 35 osób, a 468 zostało rannych. Prawie 2 tys. kierowców zatrzymano podczas jazdy jadących na tzw. podwójnym gazie, czyli w stanie nietrzeźwym.

Komisarz Robert Horosz z Komendy Głównej Policji poinformował, że największy ruch na drogach był w pierwszych dniach weekendu. Wówczas wiele osób wyjeżdżało na całe dwa tygodnie, łącząc wyjazd świąteczny z przypadającymi dniami wolnymi.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELA POLICJI:

Robert Horosz podkreślił, że funkcjonariusze zatrzymali 1876 nietrzeźwych kierujących. Ponad 40 procent z nich stanowili rowerzyści.

POSŁUCHAJ KOMISARZA ROBERTA HOROSZA:

Najwięcej wypadków - 133 - było podczas wyjazdów w Wielki Piątek - dodaje Robert Horosz. Zginęło w nich 11 osób, a 149 zostało rannych.

POSŁUCHAJ RELACJI PRZEDSTAWICIELA POLICJI:

Od piątku bezpieczeństwa na polskich drogach pilnowało około 10 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim prędkość, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz bezpieczeństwo przewożenia dzieci.

Czytaj w Money.pl
746 mln zł z mandatów - co roku płacimy więcej
Z roku na rok rośnie liczba mandatów, które wlepiają kierowcom policjanci z drogówki.
Najbezpieczniejszy weekend od lat. Policja podsumowuje święta
10 osób zginęło, 176 zostało rannych w 125 wypadkach - to bilans świątecznego weekendu na polskich drogach.
Weekend na drogach : Ponad pół tysiąca wypadków i 90 ofiar
Policjanci zatrzymali też ponad dwa tysiące pijanych za kółkiem.
IAR
Tagi: policja, ofiary, wypadki, święta, zabici, drogówka
Zobacz więcej: wypadki drogowe
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Najwięcej wypadków w Wielki Piątek

tesa1959 / 2011-04-26 09:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No tak. Rowerzyści na drogach to ogromne zagrożenie i nie muszą być pijani. Nie zdają sobie sprawy z tego, że są prawie niewidoczni na drodze ubrani w szarości nie tylko w nocy, ale i w dzień. Niewielu (chociaż coraz częściej) używa kamizelek odblaskowych. Tu postulat, aby wprowadzić obowiązek używania kamizelek odblaskowych przez rowerzystów.W dodatku nie sygnalizuję w żaden sposób zamiaru skrętu, jeżdżą (popisując się) po całym pasie. Aby nie składać całej winy na rowerzystów, to także kierowcy samochodów często uważają, że rower to nie pojazd i nie ustępują pierwszeństwa przejazdu,wyprzedzają na skrzyżowaniach i zakrętach. Jednak mimo wszystko 40 % pijanych rowerzystów w całej liczbie zatrzymanych na podwójnym gazie, to przerażająca liczba, gdyż jest ich mniej na drodze niż kierowców pojazdów silnikowych.