Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Możesz kupić Lexusa LFA

2016-05-24 07:05

Możesz kupić Lexusa LFA

Lexus w 2010 r. na wystawie samochodowej w Tokio rzucił rękawicę w kierunku wszystkich producentów sportowych samochodów. Lexus LFA miał być wzorem i punktem odniesienia, jak powinien wyglądać i prowadzić się ultrasportowy samochód. Powstało jedynie 500 egzemplarzy LFA, z czego zaledwie 40 sztuk zostało przeznaczonych dla klientów w Europie. Z tej puli dwa egzemplarze ostatecznie pojawiły się nad Wisłą. I teraz właśnie jeden z nich, oznaczony numerem 447, wystawiony został na sprzedaż w krakowskim salonie Lexusa.

O tym jak skomplikowany pod względem technologicznym jest to model, niech świadczy fakt, iż proces konfiguracji, produkcji i dostawy tego auta do Polski trwał blisko rok. Samochód został zbudowany całkowicie wedle życzenia nabywcy.
Przedstawiciele Lexusa potwierdzili, że nie ma drugiej takiej konfiguracji kolorystycznej na świecie.
Samochód jest w kolorze czerwonym metalizowanym z brązowo-beżowym wnętrzem, brązową kierownicą i czarną podsufitką, a całość została wykończona czerwoną nitką. Właściciel wybrał do samochodu ciemne grafitowe felgi oraz czerwone zaciski hamulcowe.

Przypomnijmy także, że Lexus LFA napędzany jest silnikiem V10 o pojemności 4,8 litra, który rozwija moc 560 KM, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 480 Nm (przy 6.800 obr/min). Takie parametry pozwalają przyspieszyć do 100 km/h w 3,7 s i rozpędzić się do 325 km/h.

Oferowany w krakowskim przedstawicielstwie Lexusa egzemplarz LFA, z przebiegiem 5.663 km, został wyceniony na... 2,8 mln zł. To o jakieś 800 tys. zł więcej od jego ceny zakupu. Dla zainteresowanych, którzy nie dysponują taką gotówką, dodamy tylko, iż możliwe jest rozłożenie zakupu na raty. W przypadku 4-letniego okresu kredytowania miesięczna rata wyniesie 42,4 tys. zł, zaś przy trzyletnim okresie ponad 53,6 tys. zł.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne