Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Mercedes za darmo? Jasne, ale tylko w grze wyścigowej Mario Kart 8

2014-08-18 16:33

Mercedes za darmo? Jasne, ale tylko w grze wyścigowej Mario Kart 8

Mercedes za darmo? Jasne, ale tylko w grze wyścigowej Mario Kart 8
Fot. Daimler

27 sierpnia miną 22 lata od premiery pierwszej części Super Mario Kart. Z tej okazji Nintendo i Mercedes-Benz przygotowały dla fanów popularnej na całym świecie gry specjalną niespodziankę.

Od 27 sierpnia posiadacze konsoli Wii U oraz gry Mario Kart 8 będą mogli bezpłatnie ściągnąć trzy prawdziwe samochody ze stajni Mercedesa. Pierwszym z nich jest bolid W 25 z 1934 roku z 3,4-litrowym silnikiem R8 o mocy 350 KM. Legendarna Srebrna Strzała wygrywała m.in. na torze w Nürburgringu.


Mercedes W 25/fot. Daimler

Drugie auto to 300 SL Roadster (W 198), następca kultowego Gullwinga, produkowany w latach 1957-1963. 3-litrowy silnik zapewniał mu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 10 sekund i pozwalał osiągnąć imponującą wówczas prędkość maksymalną 250 km/h.


Mercedes 300 SL Roadster/fot. Daimler

Stawkę zamyka najnowszy SUV Mercedesa, kompaktowy model GLA, który nie tylko równie dobrze radzi sobie na bezdrożach, jak i na autostradzie, ale też może pochwalić się najniższym w swoim segmencie to wyjątkowo wszechstronny typ - równie skutecznie radzi sobie w miejskiej dżungli, na autostradzie i z dala od utartych szlaków. Jego dynamiczne rysy przekładają się na walory aerodynamiczne: GLA notuje najniższy w segmencie współczynnikiem oporu powietrza (Cd 0,29).


Mercedesa GLA/fot. Daimler

Każdy, kto ściągnie wirtualne Mercedesy, będzie mógł je potem wykorzystać w grze Mario Kart. Specjalnie w tym celu powołany zostanie międzynarodowy, internetowy turniej Mercerdes Cup. Wyścigi w jego ramach będą organizowane przez miesiąc - do 23 września.

 

(mrain)
Tagi: mercedes, nintendo, wii u, mario kart 8
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne