Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Mercedes zapowiada nowy model GLE Coupe

2014-11-28 10:00

Mercedes zapowiada nowy model GLE Coupe

Mercedes zapowiada nowy model GLE Coupe

Jedni producenci starają się zmniejszyć swoją ofertę do kilku głównych modeli (np. Mini), inni zaś zmieniają nazwy i prezentują nowe odmiany. Do tej drugiej grupy należy Mercedes, który zaprezentował pierwszą grafikę przedstawiającą model GLE Coupe.


Mercedes zdradził swe plany prezentując niedawno inny model, będący swoją drogą nowym składnikiem oferty aut z serii AMG Sport. Swoją drogą linia AMG Sport to swego rodzaju wyjście z sytuacji dla tych, którym podobają się auta z topowej serii AMG, ale nie potrzebują aż tak piekielnej mocy lub ich na taki wariant po prostu nie stać.

Przy okazji prezentacji modelu C 450 AMG Sport pokazano fragment nowego modelu - GLE Coupe. Co prawda na grafice niewiele widać, ale jeśli ktoś ma ochotę pobawić się w programie graficznym, od razu dostrzeże to, co najważniejsze - linię dachu. A ta mocno opada ku tyłowi i przypomina m.in BMW X4.

Pod maską pojawią się te same silniki, co w wersji GLE, wliczając w to topową wersję GLE Coupe 63 AMG z podwójnie doładowanym silnikiem 5.5 V8 o mocy 570 KM. Na tę premierę zapewne poczekamy, ale jeśli ktoś będzie bardzo niecierpliwy, wybierze odmianę GLE Coupe 450 AMG Sport z 3-litrową podwójnie doładowaną jednostką V6 o mocy około 370 KM.

Tagi: auta, sport, bmw, mercedes, model, silnikiem, renault coupe, eagle premier
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne