Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Mercedes myśli o ekologicznej submarce

2016-05-16 09:38

Mercedes myśli o ekologicznej submarce

O takich planach poinformował Ola Källenius, szef sprzedaży i marketingu Mercedesa. Według niego Mercedes będzie w najbliższym czasie musiał skupić się również na ekologicznych modelach, bo tego oczekuje rynek. Naturalną konsekwencją takiego kroku będzie wydzielenie w strukturach marki osobnego działu, który będzie oferował właśnie pojazdy z alternatywnymi źródłami napędu. Zanim jednak taka submarka powstanie, Mercedes rozszerzy swoją ofertę hybrydowych oraz elektrycznych modeli.

Zgodnie z zapowiedziami do końca tego roku w sprzedaży pojawią się trzy elektryczne modele - Mercedes Klasa B Electric Drive oraz dwa smarty. W planie na przyszły rok jest również wodorowy GLC F-Cell, a także powiększenie do 10 hybrydowych modeli typu plug-in. Tym samym Mercedes będzie posiadał największą flotę ekologicznych modeli spośród wszystkich producentów z segmentu premium.

Källenius nie zdradził jednak, jak planowana submarka będzie się nazywać, kiedy możemy się jej spodziewać i czy należące do niej modele będą się wyróżniać również w inny sposób od standardowych modeli Mercedesa.

W ofercie BMW i mamy obecnie dwa modele, ale przed kilkoma dniami Bawarczycy ogłosili, iż do 2021 r. do oferty dołączy nowy, flagowy model o napędzie elektrycznym i oferujący jednocześnie funkcję jazdy autonomicznej.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne