Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Mercedes Klasy S Cabriolet - luksusowy jacht

2015-08-16 12:30

Mercedes Klasy S Cabriolet - luksusowy jacht

Mercedes Klasy S Cabriolet - luksusowy jacht
Fot. Mercedes/worldcarfans
Mercedes wreszcie zaprezentował pierwszą oficjalną zapowiedź nowego, obłędnie luksusowego kabrioletu. Klasa S Cabriolet zadebiutuje już za niecały miesiąc na targach motoryzacyjnych w Frankfurcie.

Niedługo do portu w Frankfurcie zacumuje gigantyczny, obłędnie luksusowy jacht płynący ze Stuttgartu. Od 1971 roku Mercedes nie produkował pełnowymiarowego, czteromiejscowego kabrioletu.

W sieci pojawiła się pierwsza oficjalna zapowiedź flagowego auta z otwartym dachem, bazującego pod względem technologicznym na nowej Klasie S Coupe. Model nosi oznaczenie A217 i będzie bezpośrednią konkurencją dla Bentleya Continentala GTC.

Gama jednostek napędowych zostanie zapożyczona z wersji coupe, a co za tym idzie do wyboru będą tylko odmiany z silnikami V8, czyli S500 oraz S63 AMG, a także z jednostkami V12, czyli S600 oraz S65 AMG.

Na przygotowanej przez Mercedesa wizualizacji widać, że za tylnymi zagłówkami umieszczone zostaną dodatkowe głośniki systemu audio od firmy Burmeister. Ponadto auto wyposażone jest w dwukolorową tapicerkę z niebieską skórą w górnej części. Czekamy na oficjalne informacje oraz cennik.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne