Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Luksus w przyszłości według Rolls-Roycea

2016-06-17 15:44

Luksus w przyszłości według Rolls-Roycea

Jedną z cech współczesnych modeli brytyjskiej marki Rolls-Royce jest możliwość indywidualizacji nabywanego egzemplarza przez jego nowego właściciela. Jednak w przyszłości takich możliwości będzie znacznie więcej, pozwalając każdemu przyszłemu nabywcy stworzyć prawdziwy unikat.

Bazą dla koncepcyjnego Rolls-Royce'a Vision Next 100, określanego również mianem 103EX, jest nowoczesna lekka platforma wyposażona w mocny napęd elektryczny. Jednak niemalże wszystko inne - od rozstawu osi, poprzez wyposażenie, wykończenie, a nawet kształt nadwozia - może być dopasowane do indywidualnych oczekiwań klienta. Dlatego też zaprezentowany koncepcyjny R-R to tylko jedna z wielu możliwych postaci.

Karoseria Rolls-Royce'a przyszłości będzie wykonywana ręcznie z najnowocześniejszych materiałów, dlatego możliwe będą najbardziej wyszukane kształty nadwozia. Prezentowany koncept ma 5,9 m długości i proporcje zbliżone do coupe, wydatne nadkola oraz imponującą atrapę chłodnicy. Ciekawie rozwiązano możliwość wysiadania z auta. Dach i drzwi otwierają się szeroko, dzięki czemu pasażerowie mogą najpierw wstać i swobodnie wysiąść z auta w pozycji wyprostowanej.

Wnętrze konceptu to duże panoramiczne szyby dające pasażerom doskonałe widoki. Jednak co innego przykuwa uwagę, mianowicie brak kierownicy. W koncepcji samochodu poruszającego się całkowicie autonomicznie fotel kierowcy, kierownica i przyrządy są zbędne, co daje całkowicie nowe poczucie przestrzeni w aucie. Do wykończenia wnętrza użyto takie materiały jak heban makassar o filigranowym rysunku słojów, podłoga wyściełana jest dywanem z ręcznie przędzonego jedwabiu, a fotele obite są niezwykle miękką tkaniną jedwabną.

Pasażerom podczas podróży będzie towarzyszyć wirtualna pani przewodnik o imieniu Eleanor, która będzie przypominać o planie dnia czy też podpowiadać, jaką wybrać drogę.

Ciekawie wygląda również bagażnik, który tu przybrał postać luku bagażowego między przednim kołem i drzwiami.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne