Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Lexus RX oficjalnie zaprezentowany w Nowym Jorku

2015-04-02 14:00

Lexus RX oficjalnie zaprezentowany w Nowym Jorku

Lexus RX oficjalnie zaprezentowany w Nowym Jorku

Na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku pojawiło się wiele ciekawych modeli, a wśród nic swoje "5 minut" miał nowy Lexus RX. Ekscytujący, kontrowersyjny, futurystyczny - to tylko kilka określeń pasujących do japońskiej nowości.


Lexus coraz odważniej projektuje swoje samochody. Jeśli komuś podobał się Lexus NX i nie przytłaczała go liczba przetłoczeń oraz nietypowych załamań, model RX będzie kolejną próbą przesuwania granic. Ostrze linie, nadkola przypominające nieforemny trapez, liczne przetłoczenia które łączą się i rozdzielają przy linii okien, klamek itp. Do tego olbrzymi grill, stosunkowo niewielkie i bardzo ostro narysowane światła wykonane w technologii LED i nieco spokojniejszy, harmonijny tył. Miłośnicy stonowanej niemieckiej stylistyki spoglądając na nowego Lexusa RX mogą dostać oczopląsu.

We wnętrzu jest nieco spokojniej, ale ogólny styl mocno nawiązuje do innych nowych modeli z gamy Lexusa. Cechą szczególną jest jednak wyświetlacz o przekątnej aż 12,3 cala, do kompletu dostaniemy również kolorowy wyświetlacz head-up. Ciekawostką będzie również tylna kanapa składana elektrycznie w proporcji 60:40, nad głowami będzie duże panoramiczne okno, zaś na zagłówkach zamontowano dwa monitory systemu infomedialnego o przekątnej 11,6 cala. jak widać gadżetów i elektroniki nie brakuje, ale co pojawi się pod wyprofilowaną maską?

W odmianie RX 350 pojawi się silnik 3.5 V6 o mocy 300 KM kierowanych na wszystkie koła za pośrednictwem nowej 8-biegowej automatycznej skrzyni. Będzie również odmiana RX 450h z silnikiem 3.5 V6 połączonym z jednostką elektryczną by dostarczyć łączną moc około 300 KM. Przy okazji warto wspomnieć o ciekawostce pod postacią adaptacyjnego zawieszenia AVS, które dostosowuje charakterystykę do panujących warunków na drodze np. pokonując ostre zakręty lub jadąc w lekkim terenie.

Podobnie jak w przypadku innych modeli, tak samo Lexus RX dostanie pakiet dodatków F Sport, w skład którego wchodzą między innymi dodatki do nadwozia, 20-calowe felgi z lekkich stopów oraz specjalny pakiet wskaźników z serii F Sport. Oprócz tego dostaniemy zmienioną kierownicę oraz liczne plakietki i emblematy. Najważniejszym dodatkiem będzie zmodyfikowane zawieszenie z aktywnym stabilizatorem, który utrzymuje nadwozie "idealnie płasko w każdym zakręcie".

Nowy Lexus RX powinien trafić do sprzedaży pod koniec tego roku.

Tagi: samochody, sport, styl, lexus, koniec, model, silnik
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne