Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Która płeć gorzej znosi korki?

2011-05-25 13:00

Która płeć gorzej znosi korki?

Która płeć gorzej znosi korki?
Fot. Money.pl/Anna Kraszkiewicz
Przy obecnym nagromadzeniu aut, jakie poruszają się po drogach, korki stały się dla wielu z nas codziennością. Marnują one czas, zwiększają koszty użytkowania auta (zwłaszcza po ostatnich podwyżkach paliw), wywołują też stres. Temu ostatniemu postanowili przyjrzeć się specjaliści z TomTom'a.

Na zlecenie znanego producenta nawigacji satelitarnych przeprowadzono badania mające na celu sprawdzić, która płeć jest mniej odporna na mozolne poruszanie się w korkach. Co się okazało? W sytuacji, gdy jazda z normalną prędkością zamienia się w istny postój na drodze, stres wzrasta u mężczyzn aż 7-krotnie bardziej niż ma to miejsce w przypadku kobiet!

Dokładnie rzecz ujmując, przeprowadzone badania wykazały, że podczas jazdy w korku substancje stresu zawarte w ślinie zwiększają swoją ilość o 8,7 procenta w przypadku pań i ponad 60 procent w przypadku panów. W praktyce, mężczyźni są bardziej narażeni na zawroty głowy, bóle serca czy problemy z oddychaniem.

Zastanawiacie się, skąd bierze się aż tak duża różnica w wynikach badań? Jak tłumaczą naukowcy, organizm kobiety stara się dostosować do trudnej sytuacji, natomiast organizm mężczyzny reaguje na stres "walką lub ucieczką".

Tagi: badania, naukowcy, korki, płeć, walka, ucieczka, problemy, jazda
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne