Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Jeep Cherokee debiutuje w Nowym Jorku

2013-03-27 12:00

Jeep Cherokee debiutuje w Nowym Jorku

Jeep Cherokee debiutuje w Nowym Jorku
Jeep postanowił nie przejmować się opiniami ludzi i zaprezentował dość kontrowersyjny model Cherokee z niekonwencjonalną "twarzą". Sprawdźmy, czym charakteryzuje się ten model i przyjrzyjmy mu się bliżej.


Nowy Jeep Cherokee został zbudowany na platformie CUSW, czyli tej samej, która gości w modelu Dodge Dart oraz pierwotnie w Alfie Romeo Giulietta. Aż ciężko uwierzyć, że pod skórą niewielkiej Giulietty i potężniejszego Cherokee kryje się niemal to samo. Naturalnie przerobiono zawieszenie, co poskutkowało dobrymi właściwościami terenowymi.

W ofercie silnikowej najprawdopodobniej wyląduje jednostka czterocylindrowa Tigershark o pojemności 2,4-litra i mocy 184 KM. Oprócz tego do wyboru będzie nowe V6 Pentastar o pojemności 3,2-litra i mocy 271 KM. Wszystkie jednostki będą połączone z 9-biegową skrzynią automatyczną.

W ofercie znajdą się cztery warianty Jeepa Cherokee: Sport, Latitude, Limited oraz Trailhawk, który przypomina nieco wariant SRT8. Większa liczba detali trafi do sieci zapewne już wkrótce, ale do tego czasu możemy oceniać wygląd nowego Jeepa Cherokee. Nadal macie na niego alergię, czy powoli się przekonujecie?

Tagi: sport, sieci, dodge, mahindra jeep, jeep cherokee, renault latitude
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne