Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Jeep Cherokee 2014 już w Polsce

2014-03-28 07:00

Jeep Cherokee 2014 już w Polsce

Jeep Cherokee 2014 już w Polsce

Oficjalny debiut Jeepa Cherokee w Europie miał miejsce na początku miesiąca na salonie samochodowym w Genewie i samochód już jest oferowany w Polsce. Ceny startują od 139 900 złotych.

Światowy debiut nowego Cherokee miał miejsce nieco wcześniej i ograniczał się wyłącznie do wersji na rynek amerykański. Różnic w wyglądzie, w porównaniu do wersji europejskiej, praktycznie nie ma. Duże są za to w ofercie silnikowej.

W europejskiej ofercie znajduje się, między innymi, turbodoładowana 4-cylindrowa, 2-litrowa wysokoprężna jednostka napędowa Multijet II o mocy 140 lub 170 KM, dysponująca momentem obrotowym o wartości 350 Nm. Słabszy wariant współpracuje z 6-biegową przekładnią mechaniczną, mocniejszy - z nowym 9-stopniowym automatem.

 

Nowy Jeep Cherokee już jest dostępny w Polsce
  • fot: Jeep
  • fot: Jeep
  • fot: Jeep

 

Oprócz dwóch jednostek wysokoprężnych, w europejskiej ofercie Jeepa Cherokee znajduje się silnik V6 o pojemności 3,2-litra i mocy 272 KM, generujący moment obrotowy o wartości 315 Nm. Ciekawostką jest, że Jeep będzie oferował do Cherokee ponad 100 różnych gadżetów i dodatków, opracowanych przez firmę Mopar - od relingów dachowych, przez aluminiowe obręcze kół, po dodatki do bagażnika. Zdaniem producenta:

Nowy Jeep Cherokee stanowić może kolejny symbol intensywnej i owocnej współpracy łączącej Jeepa i Mopar - markę dedykowaną serwisowi, obsłudze Klienta oraz zaopatrzeniu w części zamienne i akcesoria w ramach działalności Fiata i Chryslera. Oferta Mopar obejmuje ponad 100 ekskluzywnych akcesoriów przeznaczonych dla nowego Cherokee, a stworzonych pod kątem właściwości technicznych i mechanicznych oraz estetyki pojazdu. Unikalność asortymentu Mopar wynika z faktu, że o jego kształcie i jakości decydują te same zespoły konstruktorów, od których zależą normy i specyfikacje stosowane w produkcji danego pojazdu. Tego rodzaju bezpośrednim sprzężeniem zwrotnym" nie może pochwalić się żadna inna firma światowa działająca w obszarze aftermarket.

Podstawowa wersja Jeepa Cherokee z 2-litrowym silnikiem o mocy 140 KM, współpracującym z 6-biegową przekładnią mechaniczną, z napędem na przednią oś kosztuje 139 900 złotych. Wersja z napędem na cztery koła - Jeep Active Drive I - kosztuje już 153 900. Odmiana z silnikiem o mocy 170 KM, 9-stopniową automatyczną skrzynią biegów i z napędem 4x4 kosztuje 169 900 zł. Za Cherokee w wersji Trailhawk z silnikiem V6 o pojemności 3,2 l i mocy 272 KM z 9-stopniowym automatem i napędem na cztery koła - Jeep Active Drive II - trzeba zapłacić 193 900 złotych.

Tagi: rynek, usa, system, nissan cargo, mahindra jeep, jeep cherokee
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne