Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Infiniti pracuje nad topowym modelem z serii G

2012-04-18 14:00

Infiniti pracuje nad topowym modelem z serii G

Infiniti pracuje nad topowym modelem z serii G
Wszystkie wersje specjalne topowych modeli aut sygnowane znaczkami M lub AMG wzbudzają pozytywne emocje. Podobne ambicje ma również sub-marka Infiniti, czyli Infiniti Performance Line, mimo to do tej pory pokazała niewiele, oczywiście w porównaniu do niemieckich gigantów.

Kupując auto ze znaczkiem M, AMG lub RS dostajemy nieco więcej niż tylko piękny lakier i dodatki stylistyczne. Samochody sygnowane tymi magicznymi literkami charakteryzują się ponadprzeciętnymi osiągami i pokładem niesamowitych emocji płynących ze wszystkich aspektów jazdy. Do tej pory Infiniti z linią modeli IPL nieco rozczarowywał. Na szczęście to może się zmienić.

W kuluarach plotkuje się o tym, że producent pracuje nad topową wersją modelu z serii G, która pojawi się na rynku latem 2014 roku. Najważniejsza zmianą będzie zapewne nowa jednostka napędowa V6 o pojemności 3,7-litra dedykowana specjalnie dla serii IPL. Wiele źródeł twierdzi, że nowa jednostka zostanie wyposażona w dwie turbosprężarki.

Wynikiem takiego zabiegu będzie moc około 530 KM. Wyraźnie widać, że Infiniti ma chrapkę na walkę z takimi gigantami tego segmentu rynku jak Mercedes-Benz C63 AMG czy BM M3. Jednostka będzie składana w tej samej fabryce co Nissan GT-R. Miejmy nadzieję, że niezwykle ciekawe auta marki Infiniti będą wreszcie w stanie zagrozić europejskim liderom.

Tagi: samochody, auta, auto, marki, nissan, walka, infiniti, moc
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne