Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Hyundai ix35 pokazuje oblicze

2009-08-25 15:21

Hyundai ix35 pokazuje oblicze

Hyundai ix35 pokazuje oblicze
Fot. MotoTarget

Producent opublikował pierwsze oficjalne zdjęcie modelu ix35, który zadebiutuje podczas wrześniowych targów we Frankfurcie.

Nowy SUV segmentu C nawiązuje do koncepcyjnego modelu ix-onic, zaprezentowanego podczas tegorocznych targów w Genewie. Auto ma 4410 mm długości, 1820 mm szerokości i 1650 mm wysokości, czyli jest szersze, dłuższe oraz niższe od modelu Tuscon, którego ma zastąpić - donosi serwis MotoTarget.

,,Pociągłe linie i wyważone proporcje tworzą wyrafinowaną jakość ix35. Zaufanie wzbudza masywna sylwetka i wyraziste kształty. Agresywna, boczna linia nadwozia podkreśla sportowy charakter auta. Sprawiający wrażenie samochodu klasy premium, nowy ix35 będzie stanowić atrakcyjną alternatywę dla konkurencyjnych modeli tego segmentu"
- mówi o maszynie Thomas Buerkle, główny projektant w Hyundai Motor Europe.Koreańska wersja SUVa jest napędzana przez benzynowy silnik o pojemności 2,0-litra, dostarczający autu 166 KM. Pod maską samochodu może się również znaleźć 2,0-litrowy diesel o mocy 184 KM - pisze z kolei serwis WorldCarFans. Przeniesieniem napędu - w obu przypadkach - zajmuje się 6-biegowa skrzynia automatyczna.

Jakie jednostki znajdą się w europejskiej edycji maszyny? Tego dowiemy się już wkrótce, podczas wrześniowych targów we Frankfurcie. Do polskich salonów maszyna wjedzie natomiast na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

 

(DM)
Tagi: Hyundai, suv, hyundai ix35
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Hyundai ix35 pokazuje oblicze

essi / 217.153.72.* / 2009-08-26 10:35
nie wiem czy to dobrze, że będzie niższy od Tuscana, 4x4 pewnie będzie za dopłatą więc należałoby to auto nazwać raczej napompowanym kombi.

Oferty motoryzacyjne