Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Hyundai Vision G Concept - nowoczesny klasyk

2015-08-12 14:30

Hyundai Vision G Concept - nowoczesny klasyk

Hyundai Vision G Concept - nowoczesny klasyk
Fot. Hyundai
Na specjalnym pokazie w muzeum sztuki w Los Angeles Hyundai zaprezentował nowy samochód koncepcyjny. Teraz luksusowe coupe zmierza na konkurs piękności do Pebble Beach.

Nowy koncept Hyundaia ma odsłaniać wizję przyszłości, luksusowych samochodów produkowanych przez koreańską markę.

Nie bez powodu koncept został odsłonięty w muzeum sztuki w Los Angeles, a stamtąd jedzie prosto do Pebble Beach, gdzie odbywa się legendarny już Concours d'Elegance, czyli konkurs piękności.

Nawiązania do starszych, odrestaurowanych samochodów widać gołym okiem. Wielki grill, wloty powietrza i nadkola to nic w porównaniu z długim przetłoczeniem ciągnącym się przez cały bok nadwozia.

Najciekawsze są jednak charakterystyczne listwy progowe, nawiązujące do nadkoli samochodów z minionej epoki. Nawet alufelgi przypominają wzorem szprychowe koła.

We wnętrzu Hyundaia Vision G znajdzie się miejsce dla czterech pasażerów, którzy poza skórzaną tapicerką dotkną materiałów wykończeniowych wysokiej jakości. Jest tam drewno, są nawet elementy wykończone złotem.

Pod maską jednostka napędowa godna luksusowego krążownika. Silnik V8 o pojemności 5,0 l generujący moc 425 KM oraz 518 Nm momentu obrotowego. Czy Hyundai wprowadzi kiedyś to auto do produkcji? Wszyscy chcielibyśmy poznać odpowiedź na to pytanie.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Hyundai Vision G Concept - nowoczesny klasyk

SteFun / 31.200.166.* / 2015-08-14 21:13
szacun za galerię zdjęć. cudeńko

Oferty motoryzacyjne