Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Gumpert Tornante oficjalnie przedstawiony

2011-03-02 18:00

Gumpert Tornante oficjalnie przedstawiony

Gumpert Tornante oficjalnie przedstawiony

Gumpert dotychczas produkował tylko bezkompromisowy model Apollo, który swoimi osiągami onieśmielał nawet modele Ferrari i Lamborghini. Oferta niemieckiego producenta zostanie jednak powiększona, o czym już pisaliśmy. Dotychczas nie było wiadomo jak nowy model będzie wyglądał. W Genewie zasłona milczenia została opuszczona i Tornante może być podziwianie w pełnej krasie.

Carrozzeria Touring Superleggera przygotowało o wiele bardziej spokojne nadwozie, dzięki czemu samochód lepiej wpasuje się w ruch uliczny niż Apollo. Samochód jest bardziej przestronny niż wyjątkowo ciasny poprzednik.

Wygospodarowano także przestrzeń na bagażnik (200 l), co zwiększa praktyczność samochodu w codziennej eksploatacji. Inżynierowie nie zdecydowali się pójść na kompromisy w kwestii osiągów. Potężne V8 biturbo o mocy 700 KM pozwoli na błyskawiczne zerwanie się do sprintu i osiągnięcie ponad 300 km/h.

W Genewie zaprezentowano jedynie makietę w skali 1:1, jednak już wiadomo, że trwają prace nad tym modelem z zasilaniem alternatywnym. Czyżby szykowała się kolejna hybryda?

Tagi: ruch, samochód, hybryda, maserati biturbo, rolls royce touring
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne