Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Golf VI GTI od ABT: 300 KM przyjemności

2009-07-10 18:28

Golf VI GTI od ABT: 300 KM przyjemności

Golf VI GTI od ABT: 300 KM przyjemności
Fot. Abt Sportline

Niemiecki specjalista od Volkswagenów wziął tym razem na warsztat Golfa VI w wersji GTI. Co otrzymujemy? Dwa pakiety zwiększające moc silnika oraz nowy zestaw stylizacyjny.

Bodykit nie wyróżnia się szczególnie od standardowych zestawów niemieckiego tunera. Za  to pod maską mamy już prawdziwe szaleństwo. Pierwszy stopień modyfikacji podnosi moc maszyny z 210 KM do 260 KM, co daje autu taką samą siłę, jaką dysponuje Mazda3 Speed/MPS - donosi WorldCarFans. Dodatkowe 50 koników uzyskano dzięki modyfikacji układu wydechowego oraz nowemu oprogramowaniu jednostki sterującej pracą silnika.Dla tych, którzy uważają że 260 KM to wciąż za mało, tuner przygotował prawdziwą niespodziankę. Drugi stopień modyfikacji silnika daje nam moc porównywalną z BMW 135i. Wyposażona w nową turbosprężarkę jednostka napędowa potrafi wykrzesać aż 300 KM. Rozpędzenie maszyny do 100 km/h zajmuje w tym przypadku zaledwie 6 sekund - czytamy na stronie WorldCarFans.

Galeria: Golf VI GTI od ABT: 300 KM przyjemności

zobacz całą galerięZawieszenie auta zostało dodatkowo obniżone o 30 mm. Z tyłu mamy cztery końcówki układu wydechowego, klienci mogą wybrać pomiędzy felgami o rozmiarach 18 i 19-cali. Pakiet bodykit zawiera także pełny zestaw spoilerów, ciekawie prezentują się diody LED w przednim spoilerze.

Za zestaw stylizacyjny zapłacimy w Niemczech 3276 euro. Kuracja wzmacniająca maszynę do 260 KM to wydatek rzędu 1490 euro, podniesienie mocy ,,szóstki" do 300 KM kosztuje natomiast 5300 euro - informuje WorldCarFans.

 

(DM)
Tagi: tuning, abt, golf vi gti, golf vi gti abt
Zobacz więcej: Maszyny po tuningu
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne