Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Fiat negocjuje produkcję nowej Pandy pod Neapolem

2010-06-08 13:34

Fiat negocjuje produkcję nowej Pandy pod Neapolem

Fiat negocjuje produkcję nowej Pandy pod Neapolem
Fot. MotoTarget

Produkcja ma być przeniesiona z Polski do fabryki pod Neapolem. Związki ustalają z zarządem zasady organizacji pracy w czasie wolnym.

Negocjacje będą trudne - podkreślił dziennik Corriere della Sera - ze względu na stanowisko związku włoskich metalowców Fiom, należącego do największej lewicowej centrali związkowej Cgil.

W zakładzie, gdzie zatrudnionych jest 5200 robotników, ma być produkowanych 250 tysięcy tych aut rocznie.

Fiat ogłosił wcześniej, że projekt ten wymaga zainwestowania we włoski zakład 700 milionów euro i wielokrotnie w ostatnich dniach ponaglał związki zawodowe, aby jak najszybciej podpisały porozumienie. W przeciwnym razie - ostrzegł koncern - panda będzie produkowana gdzie indziej.

Wśród włoskich związków i central zawodowych nie ma zgody w sprawie przyszłości fabryki pod Neapolem. Niektóre z nich opowiadają się za szybkim zawarciem porozumienia z koncernem, by - jak podkreślają - nie stracić tak wielkiej szansy.

Corriere della Sera informuje, że w przeddzień rozmów pojawiła się konkurencyjna propozycja ze strony polskich związkowców z fabryki, gdzie samochód ten jest obecnie produkowany. Jak stwierdza gazeta, związkowcy z Tychów mieli powiedzieć: jeśli Fiat zostawi u nas ten model, my produkcję zagwarantujemy.

Dziennik wyraża przekonanie, że trudno przewidzieć, czy Fiatowi uda się zawrzeć porozumienie z włoskimi związkami. Nie wyklucza się, że rozmowy mogą utknąć w martwym punkcie przy omawianiu szczegółów dotyczących warunków ogłaszania strajków i rozkładu przerw.

Tagi: fiat, związki zawodowe, auto, tychy, moto, panda, neapol
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne