Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Fiat zaprezentował nowy model użytkowy. Oto Talento

2016-03-25 11:11

Fiat zaprezentował nowy model użytkowy. Oto Talento

Fiat zaprezentował nowy model użytkowy. Oto Talento
Fiat Talento to nowy van w ofercie włoskiego producenta, który swoją wielkością plasuje się poniżej popularnego Ducato. Został on opracowany wspólnie z General Motors i aliansem Renault-Nissan. Do sprzedaży trafi w drugiej połowie 2016 roku i będzie dostępny w różnych wersjach nadwoziowych.

Nowy van Fiata oferowany będzie z silnikami Diesla wyposażonymi w jedną lub dwie turbosprężarki, a ich moc będzie wynosić do 145 KM. Wszystkie jednostki napędowe będą współpracować z 6-biegową skrzynią manualną.


Tradycyjnie już dla użytkowych modeli włoskiej marki, nazwa nowego samochodu została zaczerpnięta od wartości używanej w handlu. Tym razem jednak nie chodzi o konkretną monetę a o talent, czyli jednostkę miary masy używaną w starożytności, którą często wykorzystywano do określania ilości metali szlachetnych.

Fiat Talento to bliźniaczy model Opla Vivaro, Renault Trafica i jeszcze niezaprezentowanego Nissana NV300. Każdy z tych modeli otrzymał jednak inną maskę i przód, dzięki czemu nie ma problemu, aby je odróżnić. Inny jest też zestaw felg lub kołpaków.

Wszystkie modele, niezależnie od logo na masce, będą produkowane w fabryce Renault w Sandouville we Francji.
Tagi: fiat, samochód użytkowy, van, fiat talento
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne