Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Fiat odświeżył model Fiorino

2016-04-05 14:16

Fiat odświeżył model Fiorino

Fiat odświeżył model Fiorino
Fot. materiały prasowe
Fiat zafundował użytkowemu Fiorino lifting odmładzający. Objął on zarówno wygląd nadwozia jak i stronę techniczną. Debiutujący model wyposażony jest w silniki Euro 6. W kwietniu w Salonach Fiat Professional we Włoszech będzie miała miejsce premiera handlowa nowego Fiata Fiorino. W Polsce model ten będzie dostępny w maju, ale zamówienia na ten samochód można składać już teraz.

Nowy Fiorino dostępny jest w dwóch konfiguracjach: Cargo (dostawczej) oraz Kombi (osobowej), w trzech wersjach wyposażenia: Base, SX i Adventure oraz z trzema jednostkami napędowymi: benzynową, Natural Power (CNG) i wysokoprężną (dostępną także na zamówienie w nowej wersji EcoJet). Wersja towarowa oferuje przestrzeń ładunkową 2,8 m3 oraz ładowność 660 kg. Drzwi tylne otwierają się do kąta 180 stopni i posiadają ergonomiczne, pionowe klamki. Można również zamówić składany i chowany w podłogę fotel pasażera (do wykorzystania, jako stolik) lub całkowicie go złożyć, co pozwala na transportowanie przedmiotów o długości nawet 2,5 metra.


Z zewnątrz liftingowane Fiorino najłatwiej poznać po srebrnej osłonie chłodnicy zachodzącej pod wysoko umiejscowione reflektory. Zupełnie nowe są 15-calowe kołpaki kół oraz oksydowane aluminiowe felgi o wzorze diamentu, które mają ten sam rozmiar.

Kabina pasażerska została odnowiona i poprzez wprowadzenie nowych elementów jest teraz bardziej komfortowa i ergonomiczna. Przeprojektowana kierownica może posiadać przyciski do obsługi radia i być pokryta skórą, podobnie jak gałka i osłona dźwigni zmiany biegów. Zestaw wskaźników prezentuje nową grafikę ze stałym podświetleniem, aby zapewnić lepszą ich widoczność. W desce rozdzielczej został wbudowany nowy schowek, a materiały wewnętrzne wnętrza zostało całkowicie zmienione. Nowy jest również system multimedialny z radiem z 5-calowym, kolorowym ekranem dotykowym, dostępnym z systemem nawigacji satelitarnej, wyposażony w każdej wersji w Bluetooth, wejścia USB i AUX oraz odtwarzacz MP3.

Dostępne są dwa turbodoładowane silniki Diesla 1,3 MultiJet 2 o mocy 80 i 95 KM, jeden benzynowy o pojemności 1,4 i mocy 77 KM oraz 1,4 Natural Power CNG o mocy 70 KM z podwójnym zasilaniem (benzyna i metan). Wraz z odświeżonym Fiorino debiutuje wersja EcoJet, która umożliwia oszczędzanie paliwa dzięki systemowi Start&Stop, zaawansowanemu alternatorowi i pompie oleju o zmiennej pojemności. Zestawiony ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Comfort-Matic, wg danych producenta pozwala osiągnąć zużycie paliwa na poziomie 3,8 litra na 100 km w cyklu mieszanym.

Dla tych, którzy muszą czasem zjechać z asfaltu, Fiorino dostępny jest w wersji wyposażenia Adventure z systemem Traction+, kołami 15" ze specjalnymi oponami M+S, podwyższonym zawieszeniem, poszerzonymi osłonami bocznymi oraz zderzakiem przednim z płytą osłonową silnika. Elementem wyróżniającym Fiorino Adventure jest system elektronicznej blokady mechanizmu różnicowego Traction+, urządzenia, które ułatwia jazdę w sytuacji zmniejszonej przyczepności kół.
Tagi: fiat, fiat fiorino, facelifting
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne