Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Europejski Nissan Leaf zadebiutuje w Genewie

2013-02-28 12:00

Europejski Nissan Leaf zadebiutuje w Genewie

Europejski Nissan Leaf zadebiutuje w Genewie
Nissan Note nie będzie jedynym modelem produkowanym w Europie, który zadebiutuje w Genewie. Japoński producent pokaże jeszcze jedną pozycje, która wytwarzana jest na Starym Kontynencie. Sprawdźmy, czego możemy się spodziewać po Nissanie Leaf.


Do tej pory oferowany w Europie Nissan Leaf był produkowany wyłącznie w Japonii. Teraz Japończycy rozpoczynają produkcję modelu w Europie, aby obniżyć koszty logistyczne. Prawdopodobnie produkowany "u nas" Leaf będzie także eksportowany do Ameryki Północnej.

Produkcja Nissana Leaf na naszym kontynencie wystartuje w fabryce w Sunderland na Wyspach Brytyjskich. W tej samej fabryce produkowany jest również Nissan Qashqai, Note oraz Juke. Już od jakiegoś czasu w drugiej fabryce niedaleko Sunderland produkowane są zestawy baterii litowo-jonowych.

"Przenosząc produkcję Nissana Leaf oraz baterii litowo-jonowych do Europy, podkreślamy nie tylko naszą wiarę i zaufanie do fabryki w Sunderland, która jest w stanie produkować nasze najbardziej skomplikowane technicznie modele, ale również fakt, że elektryczne samochody mogą być rozsądną alternatywą dla konwencjonalnych aut." - powiedział Paul Willcox, wiceprezes działu sprzedaży i marketingu Nissan Europe.

Europejski Nissan Leaf zostanie produkowany już po wprowadzeniu wielu zmian i modyfikacji, które obejmują między innymi zmiany w wyglądzie i aerodynamice, zastosowanie opcji szybkiego ładowania, poprawę systemu odzyskiwania energii hamowania etc. Nissan postanowił także obniżyć cenę o 3 tysiące euro.

Tagi: produkcja, zmiany, euro, nissan, nissan qashqai, nissan note, nissan leaf, nissan juke
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne