Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Eksport branży motoryzacyjnej przekroczy 15 miliardów euro

2009-12-23 08:28

Eksport branży motoryzacyjnej przekroczy 15 miliardów euro

Eksport branży motoryzacyjnej przekroczy 15 miliardów euro
Fot. MotoTarget

Wyniki sprzedaży nowych samochodów na najważniejszych rynkach europejskich w październiku oraz listopadzie wskazują, że do końca roku utrzyma się pozytywny trend. Skorzystają na nim producenci samochodów oraz podzespołów w naszym kraju.

W całym 2009 roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski może osiągnąć poziom 15,1-15,4 mld euro - prognozuje AutomotiveSuppliers.pl firma zajmująca się monitoringiem przemysłu motoryzacyjnego w Polsce.

- Dynamika eksportu w ostatnim miesiącu III kwartału była niższa, ale jednocześnie osiągnięta wartość była najwyższa w 2009 roku - podają analitycy.

Wrzesień 2009 roku był kolejnym miesiącem, w którym eksport przemysłu motoryzacyjnego odrabiał spadki z początku roku.
Zdaniem AutomotiveSuppliers.pl, stymulowanie rynków europejskich dopłatami przy drastycznym zahamowaniu eksportu na rynki pozauinijne pogłębia uzależnienie się Polski od rynków zbytów w krajach UE.

- Szczególnie od dwóch największych odbiorców - jakimi są Niemcy i Włochy. W okresie III kwartałów br. eksport do tych dwóch krajów stanowił ponad połowę całości, o ponad 9,5 proc. więcej niż przed rokiem - twierdzą autorzy raportu.

Tagi: eksport, wyniki, motoryzacja, optymizm, branża
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Eksport branży motoryzacyjnej przekroczy 15 miliardów euro

gokart / 94.78.138.* / 2009-12-23 21:19
AutomotiveSuppliers? nigdy nie słyszałem o tej firmie