Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Dostał nowe auto za swoje z ponad milionowym przebiegiem

2016-05-13 15:33

Dostał nowe auto za swoje z ponad milionowym przebiegiem

Victor Sheppard w ciągu 9 lat przejechał swoją Toyotą Tundrą milion mil, tj. ok 1,6 mln km. I choć nie rozważał jej sprzedaży, to jednak dostał propozycję nie do odrzucenia. Dla projektujących nowe modele zbadanie auta z takim przebiegiem to bezcenne doświadczenie. Dlatego Toyota zaoferowała Sheppardowi w zamian za jego auto najnowszą Tundrę.

Toyota Tundra z milionem mil na liczniku pochodzi z 2007 roku. Był to jeden z pierwszych samochodów wyprodukowanych w fabryce w San Antonio w Teksasie. Victor Sheppard jest jego pierwszym właścicielem. Od dnia wyjechania z salonu nowym autem co roku przejeżdżał nim średnio 125 tys. mil (200 tys. km) rocznie, regularnie kursując w sprawach zawodowych na trasie z Houma w Louisianie do Północnej Dakoty, Wyoming i Virginii.

Samochód nadal używa oryginalnego silnika i skrzyni biegów. Nie wymagał też lakierowania. W ciągu 9 lat Sheppard robił standardowe przeglądy i zalecane przez producenta wymiany, takie jak wymiana oleju, klocków hamulcowych czy pasków. Nawet siedzenia są w bardzo dobrym stanie - na tapicerce nie ma żadnych uszkodzeń.

- Zbadanie samochodu z przebiegiem miliona mil, tak doskonale zachowanego, z oryginalnymi komponentami, to dla nas wyjątkowo cenne doświadczenie - powiedział Mike Sweers, główny inżynier ciężarówek w Toyota Technical Center. - Nasz zespół rozbierze auto na części, aby sprawdzić, jak nasze decyzje podjęte przy projektowaniu tego modelu wpłynęły na jego długowieczność. Wykorzystamy tę wiedzę w pracach nad przyszłymi modelami.

Uroczystość przekazania Victorowi Sheppardowi nowej Tundry, modelu z 2016 roku, odbyła się w salonie Greg Leblanc Toyota Houma, którego pan Sheppard jest stałym klientem. Tak się złożyło, że jest to już 16. egzemplarz tego modelu w jego posiadaniu.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Dostał nowe auto za swoje z ponad milionowym przebiegiem

beny521 / 95.49.26.* / 2016-05-14 08:19
Jednak to prawda, że Toyoty sa nadal wytzymałe, takim przebiegiem tundra to udowadnia. Swoją drogą dobry pomysł ze strony Toyoty, odwdzieczyli się za zaufanie.

Oferty motoryzacyjne