Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Datsun redi-GO Concept - kolejna propozycja

2014-02-06 14:00

Datsun redi-GO Concept - kolejna propozycja

Datsun redi-GO Concept - kolejna propozycja
Po odrodzeniu marki Datsun oraz pogodzeniu się z tym, że Nissan nie chce wskrzeszać legendy, a jedynie zarobić na znanej marce m.in. na mało wymagającym rynku w Indiach, możemy ocenić nową propozycję, tym razem w wersji koncepcyjnej.


W Indiach nikt nie oczekuje od auta wyszukanej stylistyki, zaawansowanych systemów, mocnych silników, imponujących osiągów itp. Tam klienci mają jasny cel: ma być tanio, dobrze i solidnie. Dlatego też producenci skupiają się na opracowywaniu niewielkich, tanich i przyjemnych dla oka aut bez zbędnych dodatków i podnoszących cenę udziwnień. Szkoda, że w Polsce tak nie ma.

Kolejną propozycją, tym razem koncepcyjną Datsuna jest model redi-GO Concept. To niewielkie pięciodrzwiowe autko miejskie posiada rozstaw osi na poziomie 2350 mm, bardzo krótkie zwisy, podniesione zawieszenie i kilka dodatków w terenowym stylu. To dopiero koncept, ale stylistyka jest dość przyjemna i świeża.

Niestety ilość informacji technicznych jest znikoma. Nie zabrakło jednak kwiecistych oświadczeń prasowych: "Jeśli kiedykolwiek stworzymy model Datsun redi-GO, będzie to prekursor nowego segmentu, ale z drugiej strony każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić." - powiedział Vincent Cobee, globalny szef marki Datsun.

Tagi: auta, producenci, model, razem, polsce, datsun, łada oka, dobrze
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne