Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Chiński rząd dopłaci do aut elektrycznych

2010-06-04 16:43

Chiński rząd dopłaci do aut elektrycznych

Chiński rząd dopłaci do aut elektrycznych
Fot. frankh/cc/flickr
Chiński rząd opublikował pierwsze informacje, w jaki sposób Chiny mają stać się wiodącym krajem w sektorze aut elektrycznych. Nowa strategia zobowiązuje pięć wielkich miast do przygotowania stacji ładowania akumulatorów samochodowych.

 

W miastach modelowych pojazdy elektryczne będą subwencjonowane kwotami w wysokości ponad 7500 euro, co w porównaniu międzynarodowym wypada bardzo hojnie i pozwala obniży cenę wielu modeli do poziomu aut z napędem tradycyjnym. Pionierskimi miastami mają być Shanghai, Changchun, Shenzhen, Hangzhou i Hefei, poinformowała wczoraj państwowa agencja informacyjna Xinhua.

Istnieje wiele powodów, dla których Chiny chcą stać się wiodącym krajem dla rynku samochodów elektrycznych. Kraj chce się przede wszystkim rozwijać, jednak z powodu ogromnej liczby mieszkańców środowisko nie wytrzyma mobilizacji w oparciu o silniki spalinowe. Ponadto przejście na auta elektryczne pozwoli zmniejszyć przewagę technologiczną producentów zachodnich i japońskich. Jednak zachodni producenci o ugruntowanej pozycji rynkowej inwestują już intensywnie, by nie znaleźć się w tyle.

W ciągu najbliższych lat Volkswagen zamierza zainwestować w Chinach sześć miliardów euro w produkcje aut elektrycznych. Jednak praktycznie wszyscy duzi chińscy producenci samochodów pracują już nad własnymi modelami, które pojawią się na rynku już w przyszłym roku, po części w bardzo korzystnych cenach. Tymczasem swoje pierwsze auta z napędem elektrycznym VW wprowadzi na chiński rynek dopiero w roku 2013.

Tagi: chiny, dotacje, samochody elektryczne, auta elektryczne
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Chiński rząd dopłaci do aut elektrycznych

rs232 / 89.73.152.* / 2011-01-19 20:26
Auta elektryczne w Polsce sam przeob swoje auto na elektryczne

www.rs232.elektroda.eu

Oferty motoryzacyjne