Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Chińczycy kupują Peugeota i Citroena

2014-02-19 06:52

Chińczycy kupują Peugeota i Citroena

Chińczycy kupują Peugeota i Citroena
Fot. IPON-BONESS/SIPA/EAST NEWS
Chiński producent samochodów Dongfeng Motor Co. ogłosił dziś, że na mocy zawartego porozumienia zainwestuje 1,1 mld dolarów w znany francuski koncern samochodowy PSA Peugeot Citroen.

W rezultacie tej inwestycji Dongfeng, rząd Francji i rodzina Peugeot (założycieli firmy) będą posiadać równe udziały w koncernie. W opublikowanym komunikacie Dongfeng zapowiedział zacieśnienie współpracy z Peugeotem w dziedzinie technologii, badań i prac rozwojowych a także produkcji i sprzedaży samochodów.

Dongfeng jest jednym z największych producentów samochodów w Chinach, ale jest prawie nieznany na świecie. Niezależnie od współpracy z Peugeotem, montuje samochody japońskich firm Nissan i Honda a także produkuje swoje własne samochody osobowe i ciężarówki.

Analitycy rynku motoryzacyjnego wskazują, że porozumienie da dostęp PSA Peugeot Citroen do bardzo potrzebnego kapitału, podczas gdy będący własnością państwa Dongfeng uzyska dostęp do znanej na całym świecie marki i zaawansowanej technologii, dzięki której będzie mógł zwiększać swój udział w chińskim rynku. Zasobne w środki finansowe chińskie firmy coraz częściej kupują udziały w zagranicznych przedsiębiorstwach aby poprawić swoją konkurencyjność w kraju i rozszerzać działalność na zagraniczne rynki.

Czytaj więcej w Money.pl

 

Tagi: francja, chiny, peguot
Zobacz więcej: chiny
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne