Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Ceny paliw w Polsce. W dół o kilkanaście złotych

2012-11-24 10:09

Ceny paliw w Polsce. W dół o kilkanaście złotych

Ceny paliw w Polsce. W dół o kilkanaście złotych
Fot. Reporter

Grupa Lotos obniżyła ceny hurtowe paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 21 zł na tysiąc litrów spadły ceny benzyn bezołowiowych 95 i 95AL, a o 19 zł na tysiąc litrów - benzyny bezołowiowej 98.

[aktualizacja 11:10]

Cena oleju napędowego Eurodiesel została zmniejszona o 14 zł na tysiąc litrów, a oleju napędowego do celów opałowych Lotos Red spadła o 31 zł na tysiąc litrów. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Z kolei PKN Orlen obniża hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 12 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 10 zł i oleju napędowego o 6 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być spadek o 1 gr na litrze.

Od soboty hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 262 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 342 zł za tysiąc litrów, olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 434 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 614 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 98. obniżka cen benzyny i 90. obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam 133 razy, a olej napędowy 126 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 6 zł i wynosi 4 tys. 384 zł za tysiąc litrów.

PKN Orlen podnosi także od dziś hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 2 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Decyzja PKN Orlen oznacza, że cena Ekotermu Plus wynosi obecnie 3 tys. 102 zł za tysiąc litrów. W tym roku to 132. podwyżka ceny oleju grzewczego w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to taniało tam 88 razy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ford Fiesta z 1,0-litrowym trzycylindrowcem już w USA
Odświeżona wersja Forda Fiesty z 1,0-litrową trzycylindrową jednostką EcoBoost wreszcie dopłynęła do...
Benzyna może potanieć. Jest jeden warunek
Zobacz, w których województwach tankowanie jest obecnie najtańsze.
Nowa Toyota Prius dostanie napęd na cztery koła?
W sieci pojawiają się nowe informacje na temat Toyoty Prius kolejnej generacji, która pojawi się na...
(PK), (PAP)
Tagi: orlen, lotos, paliwo, beznzyna
Zobacz więcej: Ceny paliwa
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne