Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Ceny paliw na stacjach będą rosły w tym tygodniu

2012-08-20 06:38

Ceny paliw na stacjach będą rosły w tym tygodniu

Ceny paliw na stacjach będą rosły w tym tygodniu
Fot. Wojciech Traczyk/East News

Eksperci BM Reflex oraz e-petrol.pl przewidują, że w tym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych będą nadal rosły. Pocieszają przy tym, że gdyby nie spadek marż, ceny paliw byłyby jeszcze wyższe.

W przypadku najpopularniejszej benzyny Pb95 spodziewać się należy poziomu 5,69-5,78 zł za litr, co jest przynajmniej o dwa grosze wyższym wynikiem, aniżeli w ubiegłym tygodniu. Pb98 może kosztować 5,88-6,01 zł za litr, co pokazuje, że możemy niestety wracać do obaw o przełamanie sześciozłotowej granicy. W przypadku cen diesla prawdopodobnym przedziałem jest 5,60-5,72 zł za litr. Autogaz pozostanie zapewne na niezmienionym poziomie, wynoszącym 2,67-2,75 zł za litr - napisali eksperci portalu e-petrol.pl w piątkowym komunikacie.

Analitycy BM Reflex podkreślili, że ceny na stacjach byłyby jeszcze wyższe, gdyby nie obniżka marż. Podwyżki cen to wynik rosnących cen na rynku hurtowym i gdyby nie znaczny spadek poziomu marż detalicznych, poziom cen na rynku detalicznym byłby znacznie wyższy - wskazali.

Dodali, że najtańszymi regionami kraju pozostają województwa: śląskie i łódzkie. Najdrożej zatankujemy w Zachodniopomorskiem, Lubuskiem i Podlaskiem - wskazali.

Eksperci poinformowali też, że podwyżki cen hurtowych i w konsekwencji detalicznych to wynik obserwowanego od końca lipca wzrostu cen ropy naftowej. Ropa Brent w Londynie wzrosła w tym okresie o ponad 12 dolarów, a skala umocnienia złotówki okazała się niewystarczająca, aby zahamować wzrost cen krajowych - poinformowali eksperci BM Reflex.

Dodali, że zwyżkom cen sprzyja sytuacja geopolityczna, trwający sezon huraganowy w USA i znaczny wzrost konsumpcji ropy na rynku amerykańskim przy całkiem dobrych lipcowych danych dotyczących produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej i zezwoleń na budowę domów. Dodatkowo wobec dobrych danych o inflacji w USA i Chinach rynek cały czas liczy na wsparcie wzrostu gospodarczego poprzez dalsze luzowanie polityki pieniężnej przez największe banki centralne świata - ocenili.

Eksperci e-petrol.pl dodali, że przyczyn zwyżek cen ropy należy też dopatrywać się w obawach o eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie. Słyszymy dość wyraźnie o groźbie siłowego rozwiązania konfliktu między Iranem i Izraelem, co może podtrzymywać ropę na pułapie sporo przekraczającym 110 dolarów - napisano w komunikacie e-petrol.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Rachunki za paliwo można obniżyć. Jest kilka sposobów
Oszczędności mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Sprawdź, jak to zrobić.
Tak będą wyglądać ceny paliw na stacjach
Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw. W przypadku benzyny może to być wzrost o 5-6 gr na litrze w zależności od gatunku.
Ceny ropy w Nowym Jorku rosną
Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po danych o spadających zapasach ropy w USA.
Tagi: autogaz, diesel, pb95, rosną
Zobacz więcej: ceny paliw
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Ceny paliw na stacjach będą rosły w tym tygodniu

Marekkierowca / 79.185.145.* / 2012-08-20 17:54
Na poczatku ceny paliwa robily na mnie duze wrazenie. Szukalem sposobow to, aby stacje mnie nie "okradaly" z ciezko zarobionych pieniedzy. Po dlugim okresie poszukiwan znalazlem ciekawy sposób na wysokie ceny na stacjach benzynowych. Jeśli i Ty chcesz zaoszczędzić to przeczytaj


http://tnij.org/rt7h


Polecam i pozdrawiam

Re: Ceny paliw na stacjach będą rosły w tym tygodniu

Leo 67 / 93.222.164.* / 2012-08-20 10:28
Koszt wydobycia ropy w Arabii Saudyjskiej :
7,5 $ / 1 barylka.
 
Adam GW / 93.222.164.* / 2012-08-20 10:37
No i co z tego, że koszty wydobycia są tak niskie.
To my żydzi decydujemy o tym ile ty i inni nasi niewolnicy mają płacić za benzynę i diesel.
 
dojrzaly facet / 2012-08-20 10:40
no ale ceny tak szybko idą w górę, że mnie powoli przestaje być stać na luksus, jakim w obecnych czasach jest jazda samochodem do pracy..:/
 
ai wai / 89.230.70.* / 2012-08-20 13:28
To zdechniesz z głodu albo wsadzimy cię do p****** za długi. A zadłużenie przejdzie na twoje potomstwo, z nimi zrobimy tak samo.
Przejmujemy świat i nic nam nie przeszkodzi, jesteście za słabi by z nami walczyć. Kontrolujemy światową finansjerę, rządy większości państw, kino i media służą nam by was ogłupiać. Uwierzyliście w holokaust, a antysemityzm jest prawnie zakazany.
Nie zjednoczycie się, bo wiemy że tylko tak mieli byście szansę, nigdy nas nie pokonacie.
Jesteście naszym bydłem, które poganiamy jak nam wygodnie!

Re: Ceny paliw na stacjach będą rosły w tym tygodniu

autor autor / 212.160.219.* / 2012-08-20 10:26
a jak ceny hurtowe spadały to nie widziałem spektakularnych obniżek, o 20 gr, tylko o 1 do 3 groszy.

Jak to jest Panie Tusku - który dogadał się z Orlenem - jak to jest Panie Premierze?

Dobrze się Panu żyje z pieniędzy ociekających Polską krwią?

Lubi pan ogladać małe dzieci, głodujące, płaczące z zimna, z powodu swoich rodziców którzy nie mogą spłacic kredytu znajdujących wyjście w alkoholu albo w sznurku?

Cieszy to Pana, że Polacy pracujący po 10 godzin dzienne zarazbiają 1300zzł, a za wynajem + opłaty płacą 1200zł???

Mam nadzieje, że śpi Pan spokojnie i zadowolony jest z siebie. Aby córki i syna nie spotkał los, aby musieli na swoje dzieci patrzeć jak im płaczą z głodu.

Re: Ceny paliw na stacjach będą rosły w tym tygodniu

szelma / 217.153.234.* / 2012-08-20 10:17
ja ten tekst czytalem juz 17.08. Odgrzewacie z nowa data stary kotlet

Re: Ceny paliw na stacjach będą rosły w tym tygodniu

Mastodąt / 178.252.38.* / 2012-08-20 08:02
Eksperci przewidują eskalacje konfliktu na bliskim wschodzie czyli wróżenie z fusów. Ciekawe jakie dobre dane z USA mają na myśli czy te o suszy czy może o długach??? A może zwalniającą mocno gospodarkę chin ech eksperty wasze analizy są guzik warte.
 
STOP MASONERJI / 89.230.76.* / 2012-08-20 08:17
Pewnie USrAel napadnie na Iran. Kolejna wojenka na której żydowskie koncerny się wzbogacą, a goje będą ją sponsorować. Nie uświadamiając sobie że, są już niewolnikami, a kolejny konflikt światowy ma na celu likwidację nadwyżki siły roboczej i poszerzenie israela na cały glob.
Ziemia obiecana, ni to biorą dosłownie, CAŁA ZIEMIA.

Oferty motoryzacyjne