Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Ceny paliw na stacjach. Analitycy uważają, że będą stabilne

2014-07-04 14:38

Ceny paliw na stacjach. Analitycy uważają, że będą stabilne

Ceny paliw na stacjach. Analitycy uważają, że będą stabilne
Fot. Dob's Farm - Fotolia.com
W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych nie będą spadać, mimo niskich marż sprzedawców - prognozuje e-petrol.pl. Według analityków BM Reflex można spodziewać się wyższych cen autogazu i niższych diesla.

- Po dynamicznych wzrostach z drugiej połowy czerwca, początek lipca na detalicznym rynku paliw w Polsce przyniósł stabilizację cen. Na obniżki na stacjach w najbliższych dniach nie ma jednak co liczyć, bo chociaż ropa naftowa na światowych giełdach tanieje, to marże sprzedawców paliw w Polsce cały czas utrzymują się na niskim poziomie - poinformował e-petrol.pl.

Analitycy e-petrol dodają, że również skala przeceny na rynku hurtowym jest ciągle zbyt mała, by można było liczyć na obniżki cen na stacjach benzynowych.

W nadchodzącym tygodniu, w zależności od regionu, benzyna 95 powinna kosztować w granicach 5,48-5,57 zł za litr, a olej napędowy 5,33-5,44 zł za litr. Natomiast cena litra autogazu powinna wynieść 2,41-2,50 zł.

Specjaliści z BM Reflex zwrócili uwagę, że ceny benzyny na stacjach nie powinny w najbliższych dniach rosnąć, natomiast można się spodziewać wyższych cen autogazu i niższych diesla.

- O ile w przypadku autogazu dalsze podwyżki są przesądzone, to ceny benzyny i diesla nie powinny dalej rosnąć. Co więcej, możemy odnotować spadek cen diesla na stacjach, którego ceny na rynku hurtowym w tym tygodniu spadają o około 8 gr na litrze - napisano w raporcie.

Według ekspertów z BM Reflex ceny benzyny i diesla w mijającym tygodniu były stabilne, a ceny autogazu wzrosły średnio o 5 gr. na litrze.

Czytaj więcej w Money.pl
PKN Orlen obniża ceny benzyny i oleju napędowego
PKN Orlen obniża od środy hurtowe ceny benzyny o 4 zł, a oleju napędowego o 3 zł na tysiąc litrów.
Drogi początek wakacji
Niestety początek wakacji przyniósł nam najwyższe ceny paliwa w tym roku. Czy wyjazdy na tegoroczne urlopy odbędą się pod znakiem drogiego paliwa? Eksperci portalu e-petrol.pl informują, że ten tydzień przyniósł nam spowolnienie wzrostu cen. Wyższa cena paliwa na stacjach benzynowych wiąże się ze zmianami na rynkach międzynarodowych. W tym tygodniu kierowcy za litr benzyny Pb ...
Paliwo jeszcze zdrożeje? Nowe prognozy
Zobacz najnowsze prognozy analityków zajmujących się rynkiem paliw.
Tagi: benzyna, olej, ceny benzyny
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Ceny paliw na stacjach. Analitycy uważają, że będą stabilne

pr rpr / 199.67.203.* / 2014-07-04 16:08
"teraz do może być nawet po 7 pln"
Przed wyborami pewnie stanieje na miesiąc

Oferty motoryzacyjne