Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

BMW X5 M i X6 M - fotogeniczne bestie

2015-01-31 15:00

BMW X5 M i X6 M - fotogeniczne bestie

BMW X5 M i X6 M - fotogeniczne bestie

Czasami producent by odświeżyć swoją ofertę wprowadza drobne i niekiedy mało znaczące zmiany i chwali się głębokim liftingiem. Innym razem wystarczy nowa galeria zdjęć by o sobie przypomnieć. Przykładem jest BMW X5 M i X6 M.


Oczywiście nie wszyscy są zwolennikami aut typu SUV, które udają sportowców, ale nie da się ukryć, że niekiedy osiągi tych aut są imponujące i bezczelnie wkraczają na pole opanowane właśnie przez auta sportowe. Zacznijmy jednak od wyglądu oczywiście pomijając różnice dotyczące linii nadwozia. ObaaAuta dostały od producenta liczne dodatki i upiększenia mające na celu odróżnić wersję M od standardowej odmiany.

Po pierwsze agresywny przedni zderzak, nieco zmodyfikowany grill oraz poszerzone listwy progowe. Na uwagę zasługują także boczne "skrzela" oraz tylny dyfuzor z czterema końcówkami układu wydechowego. Nie można również zapomnieć o 21-calowych felgach z oponami Michelin Pilot Super Sport UHP. Zmiany mamy oczywiście we wnętrzu, gdzie znajdziemy połacie skóry Merino, nowy panel wskaźników, kierownicę z serii M, podsufitkę obszytą Alcantarą, zaś zwieńczeniem całości są kontrastujące przeszycia.

Zarówno BMW X5 M, jaki X6 M nie mogą narzekać na brak mocy. Pod maską obu modeli mamy jednostkę 4.4 V8 o mocy 570 KM z momentem obrotowym 750 Nm. Napęd trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej M Steptronic. Dzięki takiemu połączeniu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 4,2 sekundy, zaś prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Oba auta mają specjalny układ kierowniczy z systemem M Servotronic, sportowe i obniżone o 10 mm zawieszenie, wydajny układ hamulcowy oraz system Dynamic Damper Control z trzema trybami jazdy: Comfort, Sport oraz Sport+.

A jak Wam podobają się BMW X5 M i X6 M?

Tagi: zmiany, auta, system, sport, bmw, honda pilot
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne