Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Auto Moto Show 2016 już za nami

2016-05-19 13:14

Auto Moto Show 2016 już za nami

Jedną z wielu imprez towarzyszących targom był Eko Rajd. Na trasie liczącej 234 kilometry startujące samochody "wykręciły" imponujące wyniki w tzw. ekonomicznej jeździe. Bacząc na wysoką średnią prędkość (na pokonanie całej trasy zawodnicy mieli 3 godziny i 15 minut) i dwie próby sportowe, rezultaty były wręcz niewiarygodne. Oto czołówka zawodów:

Pierwsze miejsce zajęli: Kamil Kłujsza i Filip Raszewski - jadąc Skodą Citigo z silnikiem benzynowym 1.0 MPI o mocy 75KM. 301 W próbach sportowych byli trzeci, natomiast ich wynik w ekonomicznej jeździe był Âprawdziwym rekordem świata. Do baku zmieściło się zaledwie 3,7 litra, co dało zużycie paliwa na poziomie 1,58 litra na 100 kilometrów. Co prawda konkurencja także osiągnęła znakomite wyniki. Do Peugeota prowadzonego przez Roberta Bieleckiego weszło 5,9 litra, a do DS 3, którym kierował Mariusz Suss 6,5 litra. To w kontekście 234. kilometrowej trasy, na której trzeba było naprawdę szybko jechać, osiągnięcia znakomite.

Próby sportowe najlepiej przejechali zawodnicy reprezentujący VIP Gwarant Service, startujący Peugotami 301 - Marek Sznurkowski i Grzegorz Bierski, ale nieco oszczędniej jechali rywale.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne