Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Audi S8 Talladega od MTM - mocy nie zabraknie!

2014-11-25 16:00

Audi S8 Talladega od MTM - mocy nie zabraknie!

Audi S8 Talladega od MTM - mocy nie zabraknie!

Niektórzy kupując mocne i bardzo drogie auto ciągle czują niedosyt. Po prostu apetyt rośnie w miarę jedzenia. Podobnie mogą poczuć się posiadacze Audi S8, którzy prędzej czy później zapragną czegoś więcej. Wtedy warto udać się do inżynierów MTM.


Ostatnio firma MTM zaprezentowała model Audi S8 Talladega. Niestety produkcja została ograniczona do zaledwie 25 egzemplarzy, ale zapewne jeśli ktoś pojawi się w recepcji z odpowiednią gotówką, z pewnością dostanie bardzo podobny model. Cena? Warto ją zdradzić na początku - dokładnie 189 708 euro.

W zamian za taką sumę klient otrzyma zmodyfikowany silnik 4.0 V8. Ale jak zmodyfikowany! Podwójnie doładowana jednostka generuje zamiast 520 aż 760 KM, natomiast moment obrotowy poszybował z poziomu 650 Nm aż do 945 Nm. Dzięki takim operacjom Audi S8 Talladega przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 3,5 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 325 km/h.

Oprócz mocnego zastrzyku energii, Audi S8 Talladega dostanie również zmiany wizualne. Największą rolę odgrywają oczywiście 21-calowe felgi Bimoto z oponami Michelin Pilot Super Sport w rozmiarze 295/30. Oprócz tego mamy subtelne dodatki aerodynamiczne oraz liczne modyfikacje we wnętrzu. A jak Wam podoba się taka modyfikacja luksusowo-sportowej limuzyny?

Tagi: zmiany, euro, sport, audi, honda pilot
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne