Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

5 promili kierowcy i cyklisty

2008-08-29 13:30

5 promili kierowcy i cyklisty

Według wskazań alkomatu.


26-latek, który jadąc ulicą Łopuszańską w Gdańsku nie zapanował nad samochodem, uderzył w barierki, przekoziołkował na druga stronę jezdni i zatrzymał się tuż przed nadjeżdżającym pojazdem podaje KG Policji. Jak wykazało badanie alkomatem miał ponad 5 promili alkoholu we krwi. Patrząc na zdeformowany wrak leżącej na dachu Toyoty Avensis przybyłym na miejsce policjantom aż trudno było uwierzyć, że sprawcy nic się nie stało. Najważniejsze, że nie zrobił krzywdy innych uczestnikom ruchu. Zdarzenie miało miejsce przed godziną 1:00 w nocy. 26-letni Marek B. zastał zbadany przez lekarza i trafił do izby wytrzeźwień. Kiedy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany. Usłyszy zarzuty za spowodowanie zagrożenia na drodze oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Z kolei człuchowscy policjanci zatrzymali pijaną cyklistkę. Jadąca rowerem kobieta miała prawie 5 promili alkoholu w organizmie i odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości.

5 promili w alkoholu we krwi to dla wielu osób dawka śmiertelna. W obu przypadkach chodziło jednak o wskazania alkomatów, które, jak już się okazywało, przy dużych wartościach mogą znacznie odbiegać od wyników badania krwi, nawet blisko dwukrotnie.

(zip)

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne