Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

200-konne Volswageny Passaty dla policji

2008-09-12 18:00

200-konne Volswageny Passaty dla policji

Filmują z przodu i z tyłu.


Pomorska drogówka rozpoczęła eksploatację pięciu nowych Volkswagenów Passatów z silnikami o mocy 200 KM oraz wideorejestratorami przeznaczonymi do rejestrowania wykroczeń na drodze zarówno z przodu. Co istotne, Passaty oprócz samochodów jadących z przodu, mogą filmować również pojazdy poruszające się za nimi. W komunikacie policji czytamy, że mają to być radiowozy z najmocniejszymi silnikami w województwie pomorskim, tymczasem na forach internetowych znaleźć można informacje, że w tym rejonie używa się także Audi A6 (Avant).

Nowe wideoradary" mają kamery wyposażone w filtry polaryzacyjne, które zmniejszają refleksy świetlne odbijające się od szyb i mają pozwolić zobaczyć, kto jedzie w filmowanym samochodzie. W każdym z pojazdów zainstalowano po dwa 250 gigabajtowe dyski twarde, z których każdy pomieści zapis ponad miesięcznej pracy radiowozu. Wszystkie pojazdy w kolorach stalowo-szarych i ciemniejszych trafiły do komend miejskich i powiatowych w Gdyni, Słupsku, Pruszczu Gdańskim, Starogardzie Gdańskim i Kościerzynie.

Obecnie na drogach województwa pomorskiego jeździ już 17 nieoznakowanych radiowozów z wideoradarami" (m.in. Skody Octavie). Wkrótce dołączy do nich kolejnych sześć 200-konnych Passatów.

(rb), Policja

Tagi: policja, audi, nowe, audi a6
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne