Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaTesty aut

Toyota GT86 - auto dla pasjonatów. strona 4 z 5

2015-03-09 13:05:00

Toyota GT86 - auto dla pasjonatów

4/5

Zawieszenie jest odpowiednio twarde, ale nie znaczy to, że na pierwszej większej nierówności wylecą Ci wszystkie plomby. Spece od nastawów zostawili nieco komfortu, więc od biedy da się ,,GT-kiem" jeździć nawet przez torowiska czy po małych nierównościach jezdni. Za to na zakrętach, nawet tych pokonywanych bokiem, auto niemal nie przechyla się na boki. Brawo!

Bardzo rozsądne okazuje się spalanie

500 kilometrów, dynamiczna i bardzo dynamiczna jazda. Spokojnej jak na lekarstwo. Wynik? 10,8 l/100 kilometrów. Jak na tę moc i osiągi, a przede wszystkim ,,fun factor", który dostarcza GT86, rezultat naprawdę niezły. Przy wizycie pod dystrybutorem musimy tylko pamiętać, że trzeba zalać benzynę 98-oktanową. Tak zaleca producent.

Podsumowanie

Tak, jak wspomniałem na początku, testowana Toyota to auto stworzone po to, by dawać frajdę z prowadzenia. Dużo frajdy. Nie nadaje się na auto rodzinne, bo po prostu nim nie jest. Powinna być za to przepisywana na receptę, z dużą refundacją. Dlaczego? Bo każdego powinno być na nią stać. Jest zdrowsza niż jakiekolwiek leki na lepsze samopoczucie i potrafi sprawić, że nawet najgorszy dzień zmieni się w przyjemny, pełen wrażeń czas. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią drogę. Cóż mam napisać więcej?

Aleksander Pławski

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Toyota GT86 - auto dla pasjonatów

Filip532 / 95.40.130.* / 2015-06-26 13:43
Nie ukrywam że chętnie bym takim pojeździł. Może nie koniecznie kupił na własne posiadanie, bo żona by mnie z domu wygoniła, ale tydzień bym chętnie je wypróbował.

Re: Toyota GT86 - auto dla pasjonatów

Gt86klub / 178.219.111.* / 2015-03-22 22:59
Powstało polskie forum GT86 i BRZ. Właścicieli i pasjonatów zapraszam na gt86klub.pl

seat exeo ST 2.0TSI vs. toyota GT86

seat TSI / 37.152.19.* / 2015-03-14 12:57
200KM vs. 200KM
280Nm vs. 200Nm
7,3 sek vs. 7,6sek
241km/h vs. 226km/h

o elastyczności silnika nie wspomnę, tu dopiero toyota odpada (brak turbo), do tego seat jest cięższy po ponad 250kg
 
edi-edi / 37.30.53.* / 2015-04-10 20:58
tylny napęd jest dla mężczyzn, przedni napęd dla lalusiów
 
BIBKU2012 / 2.105.134.* / 2015-03-14 13:29
pierwsze kilka zakretow i pa pa ...

Re: Toyota GT86 - auto dla pasjonatów

zxcvb190 / 80.238.126.* / 2015-03-14 12:08
Super samochód, szkoda, że mi go ukradli w ciągu kilku minut. :-(

Re: Toyota GT86 - auto dla pasjonatów

BIBKU2012 / 2.105.134.* / 2015-03-14 11:08
Jeszcze trzy latka jak synek podrośnie i wyjmę fotelik , to wymienie suva na to aut jak najbardziej ...

Re: Toyota GT86 - auto dla pasjonatów

noszku*wawszystkozajete / 217.99.255.* / 2015-03-14 09:52
Chcieli kontynuować tym Suprę. Dobrze, że zrozumieli po co była Supra, a po co są małe, zwinne autka sportowe i rozdzielili. Supra to był japoński muscle car. GT86 jest idealnym konkurentem dla mocniejszych Lancerów, nie Skyline który jest ciężki ale jeszcze potężniejszy.

Re: Toyota GT86 - auto dla pasjonatów

FanMotoryzacji / 88.156.131.* / 2015-03-13 14:53
Piękne ... co z tego, ilu Polaków stać wydać ponad 100 tysi na zabawkę?

Jesteśmy biedakami Europy, stać nas na używki 10 letnie i tylko na to.
 
Maks80 / 80.238.98.* / 2015-03-13 16:53
To że kogoś na coś nie stać, nie oznacza, że jest to złe lub nieprawidłowe. Może w końcu pora przestać narzekać tak z zasady i deprecjonować swoją wartość i możliwości, a zacząć wnosić coś konstruktywnego do tematu?
Samochód jest rewelacyjny, doskonały, dopracowany projekt, a cena za taki wóz nie jest duża. To, że dla wielu jest poza zasięgiem, to zupełnie inna sprawa - rozmawiamy o samochodzie, nie o pieniądzach :)

Re: Toyota GT86 - auto dla pasjonatów

Gość Darek / 94.251.231.* / 2015-03-13 13:08
Jak koleś używał LSD to nie dziwne żę ta Toyota go urzekła.
 
Liberło / 93.20.177.* / 2015-03-13 15:32
Do fana - tak po prawdzie to projekt jest wspólny i biorą udział w nim 3 marki - Toyota, Subaru i Infiniti. Samochody na pierwszy rzut oka podobne,ale różniące się wieloma szczegółami ;)
 
FanMotoryzacji / 88.156.131.* / 2015-03-13 14:54
Tak po prawdzie, to jest właściwie Subaru.
 
CykCyk / 79.184.22.* / 2015-03-13 22:52
Tak po prawdzie to Subaru w sporej części należy do Toyoty.
A no i nie Infinity a Scion, który też należy do Toyoty

Re: Toyota GT86 - auto dla pasjonatów

Maruda501 / 212.144.112.* / 2015-03-13 12:24
W koncu cos innego w tym potopie szwabskiego "wunderwaffe" ! I jak dotychczas zadnej krytyki ze strony znafcow zlomow zza Odry!!

Oferty motoryzacyjne