Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaTesty aut

Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST. strona 4 z 5

2015-02-26 14:43:00

Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

4/5

Na bogato

Wróćmy do wyposażenia. Jak już wspomniałem wcześniej, nasz egzemplarz na jego skromność nie narzekał. Do rzeczy najbardziej istotnych dla nas zaliczyć można na pewno napęd 4×4 ALL GRIP (z wyborem trybów pracy), przeszklony, sterowany elektrycznie dach panoramiczny, skórzaną tapicerkę siedzeń, reflektory ksenonowe i światła do jazdy dziennej LED.

Dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja, pełna "elektryka" szyb i lusterek, czy bezkluczykowy dostęp do auta to już raczej oczywistość w autach tej klasy za te pieniądze (niestety niemałe). Oczywiście był też zestaw głośnomówiący, fotochromatyczne lusterko wewnętrzne czy czujnik deszczu. O 7 poduszkach powietrznych i komplecie systemów bezpieczeństwa nie wspominam, bo to dostaje się w standardzie.

Tak skonfigurowane auto, z oszczędnym dieslem pod maską to aktualnie koszt około 118 000 złotych. Nie znaczy to jednak, że S-Cross musi być aż tak drogi - obecnie trwa promocja i za najtańszą odmianę Comfort z silnikiem benzynowym (120 KM) i napędem na przód zapłacimy 59 900 złotych. Dostaniemy w niej już klimatyzację manualną, wszystkie systemy bezpieczeństwa, "elektrykę", audio CD/MP3/USB sterowane z koła kierownicy, komputer pokładowy, centralny zamek i parę innych, interesujących opcji. Jeśli więc komuś nie zależy na napędzie 4×4, to za bardzo rozsądne pieniądze dostanie solidne, bardzo przestronne i uniwersalne auto rodzinne z dobrymi warunkami gwarancji. Osobiście jednak dołożyłbym grosza i wybrał wersję 4×4. Przecież to Suzuki!

Aleksander Pławski/testysamochodowe.pl

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

Bar / 89.70.254.* / 2015-04-04 09:09
..atak konkurencji na Suzuki ..trwa!

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

victorino / 95.40.116.* / 2015-04-04 08:16
zapraszamy na stronę z dobrymi autami www.autocentrum1.eu

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

or / 31.2.74.* / 2015-04-03 23:29
spokojne autko tylko jakoś dla mnie koncepcja suva i crossovera w ogóle nie pasuje.- wiadomo że musi byc cięższy większe opory więc jak komus tam spalanie w nim i dynamika nie pasuje tzn ze nie szuka taniego suva, kupcie se kompakta i zainwestujcie 10 kawałków w pneuamtyczne zawieszenie żeby lepiej na krawężniki wjeżdżać - cenowo wyjdzie nawet taniej a samochód będzie lepiej sie prowadził i będzie oszczędniejszy od suva. 4 x4 to fajna rzecz ale w teren i tak nie pojeżdzisz bo nie ma redukcji, stare małe terenówki vitara i samuraj miały komicznie małą moc a w terenie sprawiały się swietnie - i praktycznie żaden suv im nie podskoczy w polu, zwłaszcza samurajowi który miał coś pod 70 koni - ale w terenie dzieki małej masie sztywnej ramie, zawieszeniu i redukcji zasuwał jak mało który - nawet powazny terenowiec, zwłaszcza w górach dobrze daje radę a krótka sylwetka powoduje że w praktyce nie da się go zawiesić
 
Patryk 84 / 77.253.153.* / 2015-04-03 23:07
Mam SX4 i żałuje że te auto kupiłem potwornie dużo pali i jest słabe w przyspieszaniu poprostu muł
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

szwaGIEREK / 23.16.79.* / 2015-04-03 21:34
radzw uwazac na Suzuki, mialem (Kanada) grand Vitara V6, po 100 tys. musialem zmienic uklad napedu rozrzadu (typowy problem Suzuki) ponad rok temu Suzuki ucieklo z rynku kanadyjskiego (sprzedaje tylko motocykle) i chyba USA tez. Powinien byc recall na naprawe tego problemu.

Jaki Japoński ?!

Magyar / 83.3.226.* / 2015-04-03 21:25
Przecież to robią na Węgrzech. Raczej japońska konstrukcja produkowana na Węgrzech - bardziej pasuje

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

bobo395 / 178.36.1.* / 2015-04-03 18:15
serdecznie dziękuję za opinie na minus reszta to dealerka.pozdrawiam:)
 
f72 / 193.19.165.* / 2015-04-03 21:40
Gratuluję "prostoty myślenia"!Popatrz na opinie np. w AUTOCENTRUM"

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

ass835 / 176.221.121.* / 2015-04-03 16:52
"Japoński SUV do miasta z bogatym wyposażeniem" :):):) A po polskiemu nie można?

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

Maks Spencer / 78.133.202.* / 2015-03-11 09:35
Miałem pierwszą wersję SX4 1.6 benzyna, 4x4, sprzed liftu, jeden z pierwszych modeli w Polsce. Kupiłem dla żony ze względu na wygląd. O jeździe testowej nie można było zamarzyć. Generalnie auto nie warte swojej ceny ok 65 tys zł. Twardy plastik wszechogarniający, twardy w mieście na nierównościach, na autostradzie niemiłosiernie głośny - szum powietrza na lusterkach, silnik wyjący na wysokich obrotach. Jazda powyżej 140km/h to męka. Zużycie paliwa...10l/h na autostradzie przy 160 km/h ok. 16l/100. Tak tak :). Do tego auto miało przypadłość - gasło bez powodu np. na środku skrzyżowania i zapalało "awaria silnika". Serwis walczył z tym przez pół roku i nic nie wywalczył. Pozbyłem się auta.

Z dobrych rzeczy: napęd 4x4 na bezdrożach czy śniegu rewelacyjnie rusza. Zdalny kluczyk dostępowy do auta też rewelacja.

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

Jurek.P / 94.227.89.* / 2015-03-04 20:36
Wzialem to auto za namowa zony, bo jej się podobal, a teraz oboje zalujemy. Jeszcze 2 lata i pozbędziemy się go na pewno. Po roku zaczely skrzypiec plastiki, a zuzuycie paliwa to około 9 l/100. 1,6 benzyna, a jezdzimy bardzo oszczędnie. A w dodatku jest bardzo slaby. Do terenowych aut to mu bardzo daleko.Zaluje, ze kupiłem, ale za dużo bym teraz stracil sprzedając.
 
f72 / 193.19.165.* / 2015-04-03 21:38
Bo oszczędnie trzeba umieć jeździć!I wcale nie chodzi o ślamazarne, żółwie tempo-wręcz przeciwnie! Poza tym, jak może jeździsz tylko na krótkich dystansach, to każde auto spali tyle
 
naiwny432 / 80.238.108.* / 2015-04-04 01:23
kupił kloca z benzyna 1.6 i oczekuje spalania jak w dieslu. Ludzie opanujcie sie, przy takiej masie z 10l kazdy samochód nie bedzie schodził w jeździe mieszanej (miasto, trasa w proporcjach 70-30).

Dobry diesel 1.6l średnio bedzie spalał 6-7l w cyklu mieszanym ale nie benzyniach i to crosso\suv 4x4.

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

Jackon / 87.170.223.* / 2015-02-27 19:21
http://get.wp.tv/?f=2851376.1381150590179.h.mp4&rnd=0
Filmik dla niedowiarkow ze to auto fajne jest.

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

wektor1955 / 46.205.246.* / 2015-02-27 13:54
Suzuki jest ostatnim może producentem stawiającym na solidną technikę (dotyczy to wersji benzynowej, opisana tu wersja z dieslem to produkt większego ryzyka). Stylistycznych fajerwerków brak, ale trudno zarzucić temu autu braki estetyczne (choć to oczywiście rzecz gustu).Ten model wyposażono i wyceniono rozsądnie. Nie bardzo wierzę w opisany tu solidny montaż elementów wnętrza, nie była to cecha żadnego z moich S., nawet tych prosto z Japonii. Sukcesów w sprzedaży nie ułatwia wątła sieć serwisów, ich mierna jakość oraz nie najlepsze warunki gwarancji (liczne i niezbyt sensowne wyłączenia). Bezpośrednim konkurentem jest gorszy technicznie Quashquai ,sukces tego modelu (i ogólnie Nissana pod skrzydłami Renault) to kolejny dowód na to , że bardziej opłaca się produkcja efektownej tandety niż solidnej techniki.
 
Jikikiki / 37.152.19.* / 2015-04-04 07:50
Qashqai gorszy technicznie - chyba cię połamało!

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

anna 53 / 83.20.55.* / 2015-02-27 13:30
Jest naprawdę elegancki nie to co przereklamowane I DROGIE VOLVO.
 
sx / 92.40.248.* / 2015-02-27 11:42
A co może zaoferować niemiecka tandeta poza awaryjnością chińskimi częściami i koszmarnym plastikiem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
 
Jackon / 87.170.223.* / 2015-02-27 11:53
Od kiedy Suzuki jest niemieckie i ta chinszczyzna tez jakos nie pasuje.

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

jackon / 87.170.223.* / 2015-02-27 10:46
Jezdze tym autem od roku 1.6 benzyna wersja Comfort+ , dostepna na rynku niemieckim. Moja 4 osobowa rodzina jest zachwycona tym autem. Ja jako kierowca i ojciec rodziny moge tylko polecic ten model , male zuzycie paliwa,komfort i bezpieczenstwo to powazne zalety jak mysle a jest ich wiecej. Laikow co jezdzili do tej pory BMW z "niemieckiego szrotu" nie wliczam do osob ktore moga cos wogole oceniac.Tu wklejam link na niemiecka strone z wyposazeniem.Troche odchodzi od polskich standardow.
http://auto.suzuki.de/suzuki-modelle/suzuki-sx4-s-cross-modelluebersicht/suzuki-sx4-s-cross/suzuki-sx4-s-cross-ausstattung.Milego dnia.

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

dfg / 94.78.188.* / 2015-02-27 10:36
Mam 1400zł na miesiąc chyba wezmę ze dwa jak takie tanie.
 
Testo / 83.4.71.* / 2015-04-03 17:50
Zapisz się do PO/PSL....to ci się polepszy.
 
hager52 / 31.1.27.* / 2015-04-03 19:07
jesteś jednym z pis-dzielskich słupów w skokach ?
 
Jackon / 87.170.223.* / 2015-02-27 10:50
Z ta kasa to tylko wrotki.Po co ten glupi komentarz.

Mniej niż myślisz....???

Bolec 777 / 144.15.240.* / 2015-02-27 10:33
Chyba mowa w tytule o tym co oferuje to auto bo niestety oferuje mniej niż można myśleć po wyglądzie. Testowałem bo nawet byłem im zainteresowany, ale tylko do dnia kiedy się umówiłem na jazdę testową. Lipa plastik, niezbyt obszerne wnętrze i słabe prowadzenie. Silniki tez słabe. Ogólnie auto bardzo przeciętne za zbyt duże pieniądze
 
Jackon / 87.170.223.* / 2015-02-27 10:47
jak nie masz kasy to kup sobie rower.

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

Zadowolony Kierowca / 195.22.96.* / 2015-02-27 07:30
Jestem użytkownikiem modelu S-CROSS w wersji Elegance i silnikiem 1.6 benzyna - nie mogę powiedzieć złego słowa. Precyzyjny układ kierowniczy i system ALL GRIP dają wiele radości z jazdy oraz sprawiają poczucie bezpieczeństwa, w szczególności w momencie wyprzedzania i pokonywania zakrętów (funkcja SPORT).Dodatkowo bardzo niskie zużycie paliwa, jak na gabaryty i osiągi samochodu jest jego wielką zaletą. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ten samochód dla użytku indywidualnego jak i dla Rodziny...
 
Jackon / 87.170.223.* / 2015-02-27 10:51
Zgadzam sie z tym Panem.

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

lukil / 84.213.64.* / 2015-02-26 22:58
w srodku plastik surowe wnetrze ..... tragedia, problemy z belka skretna .... D nie urywa
 
Jackon / 87.170.223.* / 2015-02-27 10:55
Tragedia , ty lezales pod tym autem czy dali ci sie przejechac.

Re: Suzuki SX4 S-CROSS 1.6 DDiS 4WD 6MT Elegance – TEST

NurSer / 178.183.176.* / 2015-02-26 22:53
To Suzuki, poza trudną do zapamiętania wieloczłonową nazwą, ma jeden problem- jest brzydkie.

Zwalista, ciężka sylwetka, jakby projektanci nie mogli się zdecydować, czy ma to być SUV, minivan czy auto w stylu retro. Nie ma tego WOW, które zachwyca i powoduje że chcemy kupić auto. Nie wiem jak będzie za parę lat, ale już dziś wygląda staro.

Nie spotkałem jeszcze nikogo, komu to auto by się podobało.
 
f72 / 193.19.165.* / 2015-04-03 21:31
Spotkałes! Mi się bardzo podoba!
 
Sander8 / 91.189.0.* / 2015-08-18 20:50
Mi też s-cross bardzo przypadł do gustu.
 
hebel09 / 94.240.40.* / 2015-02-27 12:16
Uroda crossoverow w ogóle jest dyskusyjna, S-Cross może nie jest tak zgrabny jak ASX ale tez na tle takiego Koleosa czy choćby Mokki, z którą jest porównywany, nie wygląda źle. Suzuki jak to Suzuki, zamiast fajerwerków i designerskich bajerów oferuje solidną, sprawdzoną technikę.

Do testowanego silnika diesla nie jestem przekonany, w ogóle nie jestem przekonany do diesli. Ale firmowy benzyniak 1.6 nie jest zly, dopracowany od lat i oszczędny. I nie przekombinowany (brak turbo). Nie jest tez tak hałaśliwy jak 1.6 MIVEC w Mitsubishi ASX.

Generalnie, jak szuka się rodzinnego crossovera ze spora ilością miejsca i dużym bagażnikiem, to S-Cross może być rozsądnym wyborem. Niekoniecznie serca, raczej rozsądku.
 
Jackon / 87.170.223.* / 2015-02-27 11:05
Nawet dziecko zapamieta i wymawia to poprawnie , dlatego nie rozumie twego problemu.Jak ci sie nie podoba to kup sobie inne a swej frustracji tu nie wylewaj. Auto jest rodzinnym SUVem na kazda nawierzchnie , pogode i okolicznosc. Gdzie bym nie byl kazdego zachwyca.
Milego dnia.
 
GL 500 / 95.50.244.* / 2015-04-04 01:45
Rodzinny SU.V. A to dobre.

Oferty motoryzacyjne