Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaTesty aut

Ford Tourneo Courier - nie tylko dla kuriera [TEST]

2015-01-01 06:45:00

Ford Tourneo Courier - nie tylko dla kuriera [TEST]

1/6
fot: Rafał Pazura, testysamochodowe.pl

Kilka miesięcy temu miałem okazję wyprawić się nad polskie morze Fordem Tourneo Grand Connect. To największy przedstawiciel w gamie fordowskich kombivanów, który dedykowany jest licznym rodzinom. Na drugim biegunie pod względem gabarytów znajduje się Ford Tourneo Courier.
Samochód rywalizuje w jednej lidze np. ze Skodą Roomster czy Citroenem Berlingo. Egzemplarz Couriera, jaki otrzymałem do testów, to bogata odmiana Titanium. Pod maską znalazł się silnik trzycylindrowy o pojemności 999 ccm. Czy taki napęd poradzi sobie ze sprawnym rozpędzaniem nie tak małego kombivana?

Zanim przejdę do zgłębienia odpowiedzi na powyższe pytanie, mała analiza tego, co wyróżnia samochody Forda na tle konkurencji. Wcześniej umykała mi ta kwestia, aż zdałem sobie sprawę, że producent z Kolonii oferuje aż sześć aut rodzinnych z przesuwanymi tylnymi drzwiami. Są to w kolejności od najmniejszego modelu: B-Max, Grand C-Max, Tourneo Connect, Grand Tourneo Connect, Tourneo Courier oraz wielki, 9-osobowy Tourneo Custom.

Skąd to zamiłowanie Forda do przesuwanych drzwi? Przeczytasz na kolejnej stronie

Rafał Pazura, testysamochodowe.pl
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne