Sekcja powstała przy współpracy z firmą Ford
Ford Tourneo - nie tylko dla rodziny

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w budowie niezwykle niezawodnych i praktycznych samochodów z rodziny Transit, Ford wprowadza do sprzedaży nową rodzinę modeli – Tourneo. Stanowią one jakby naturalne dopełnienie Transitów łącząc ich wszechstronność z najlepszymi cechami osobowych modeli marki Ford.

Poznaj szczegóły - Ford Tourneo Courier

Rodzinę Tourneo tworzą cztery osobowe vany – wszechstronne pojazdy, które znakomicie sprawdzą się jako pojazdy rodzinne i turystyczne. W zależności od modelu pozwalają one na przewiezienie od 5 do nawet 9 osób, oferując jednocześnie zaskakujące możliwości przewozowe. W każdym przypadku liczba kombinacji ustawień foteli, siedzeń, czy kanap pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni – dokładnie według potrzeb właściciela.

Ford Tourneo Courier

Kompaktowy i stylowy, wielofunkcyjny i ekonomiczny, a przy tym wyposażony w dziesiątki praktycznych rozwiązań i najnowocześniejszych technologii dla kierowcy i czworga pasażerów. Ten niewielki samochód rodzinny Forda, z nadwoziem o długości zaledwie 416 cm odznacza się przestronnym przedziałem pasażerskim i bagażowym. Przy standardowym ustawieniu wszystkich foteli bagażnik ma pojemność aż 708 litrów (do wysokości dachu) – to o 60 litrów więcej, niż u bezpośrednich konkurentów. Model ten daje również doskonały dostęp do tylnych siedzeń dzięki przesuwanym drzwiom po obu stronach.

Poznaj szczegóły - Ford Tourneo Connect

Ford Tourneo Connect

Wszechstronny samochód dostępny w dwóch wersjach nadwozia, w którym znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz. Tourneo Connect oprócz pięciu miejsc oferuje jeszcze aż 1029 litrów miejsca na bagaże, a w wersji Grand Tourneo Connect za pięcioma miejscami da się pomieścić nawet 1529 litrów bagażu. Ta druga wersja dostępna jest także w odmianie siedmioosobowej – by trafić w oczekiwania np. posiadaczy dużych rodzin Ford przygotował opcjonalny, trzeci rząd siedzeń.

Ford Tourneo Custom

Stylowy, osobowy van idealnie nadający się do celów użytkowych i prywatnych. Dzięki elastycznemu systemowi tylnych siedzeń, oferującemu ponad 30 różnych ustawień, łatwo dostosowuje się do bieżących potrzeb. Może być wygodnym, rodzinnym salonem na kółkach, który dodatkowo przewiezie górę bagaży, albo luksusowym środkiem transportu dla nawet 9 osób. Tourneo Custom występuje w wersji L1 z krótszym rozstawem osi (2933 mm, długość całkowita 4,97 metra) lub dłuższym L2 (3300 mm, długość całkowita 5,34 metra). Obie odmiany oferują przestronną kabinę pasażerską oraz pojemny przedział bagażowy. Wersja z dłuższym rozstawem osi oferuje nieco więcej przestrzeni za trzecim rzędem foteli.

Walory użytkowe przedziałów pasażerskich i bagażników każdego z wyżej wymienionych aut to tylko jedna część sukcesu. Skonstruowano je tak, by były praktyczne na co dzień, niezależnie od tego w jaki sposób i gdzie są użytkowane. Dlatego każdy Ford Tourneo jest samochodem bardzo komfortowym –w każdym oprócz wygodnych foteli zaskakującej ilości miejsca znajdziesz świetne wykończenie i znakomite wyposażenie, kojarzone raczej z autami typowo osobowymi. Dobre materiały, czujniki parkowania, kamery cofania, system wykrywania zmęczenia kierowcy czy ostrzegania o błędach lub zagrożeniach (np. przed niezamierzonym opuszczaniem pasa ruchu), a do tego wysokiej klasy sprzęt audio – to cechy szczególne, wyróżniające modele Tourneo na tle konkurencji.

 

 

Każdy z osobowych vanów Forda zbudowano według najnowszych i najbardziej wyśrubowanych wymogów z zakresu bezpieczeństwa czynnego i biernego. Poduszki powietrzne z przodu, boczne oraz kurtyny, ABS ze wspomaganiem hamowania awaryjnego, asystent ruszania pod górę, system stabilizacji toru jazdy ESC, obejmujący również stabilizację przyczepy – to elementy wyposażenia zarezerwowane dla klasycznych aut osobowych z wyższej półki. Mało? Dolicz do listy zalet czujniki ciśnienia w ogumieniu, funkcję wzywania pomocy w razie wypadku z podaniem pozycji auta (element systemu Ford SYNC), tempomat i ogranicznik prędkości – liczba nowoczesnych rozwiązań, zastosowanych w modelach z rodziny Tourneo jest zaskakująco długa. I pomimo tych nawiązań do świata aut osobowych, żaden z Fordów Tourneo nie boi się ubrudzić – kabiny i bagażniki, choć bardzo dobrze wykończone, zaprojektowano tak, by ich utrzymanie w czystości było jak najłatwiejsze.

Do tego wszystkiego Ford – znany w branży jako specjalista od tworzenia najwyższej klasy układów jezdnych – poświęcił mnóstwo pracy, by także auta z rodziny Tourneo prowadziły się jak po sznurku, dając frajdę kierowcy i gwarantując maksymalny komfort przewożonym przez niego pasażerom. Dlatego w większości wariantów aut z rodziny Tourneo znajdziemy innowacyjną odmianę konstrukcyjną belki skrętnej, a we wszystkich – elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, zapewniające maksimum precyzji prowadzenia przy minimalnym zapotrzebowaniu na energię.

Rodzina Ford Tourneo

Na nic jednak zdałyby się te starania, gdyby nie ultranowoczesne jednostki napędowe Forda, doskonale wpisujące się w obowiązujący dziś trend downsizingu. Przykładowo Tourneo Courier i Tourneo Connect proponowane są z trzykrotnie nagradzanym m.in. tytułami Międzynarodowego Silnika Roku (2012, 2013 oraz 2014) silnikiem benzynowym 1.0 EcoBoost. Ten rewolucyjny, trzycylindrowy silnik benzynowy zapewnia tyle mocy, ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,6 l – przy zużyciu paliwa niższym o 24% oraz emisji CO2 zredukowanej o 25% i wynoszącej jedynie 119 g/km. Znakomite osiągi gwarantuje też benzynowy silnik 1.6 EcoBoost czy znakomite silniki Diesla 1.5 i 1.6 czy imponujący napęd największego Customa – 2.2 TDCi. Wszystkie są bezwzględne dla szkodliwych emisji i wszystkie zapewniają znakomitą ekonomikę użytkową: najniższe w swych klasach zużycie paliwa oraz długie okresy międzyprzeglądowe (w przypadku Tourneo Custom nawet co 50 tys. km lub raz na dwa lata). Przykładowo, 1,5 Duratorq TDCi o mocy 75 KM oferuje zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla na bardzo niskim poziomie – 3,9 l/100 km i 103 g/km (z systemem Auto-Start-Stop), natomiast 1.6 TDCi o mocy 95 KM zużywa tylko 3,8 l/100 km przy emisji CO2 na poziomie zaledwie 97 g/km (również z systemem Auto-Start-Stop, wyłączającym silnik na postoju np. na światłach, czy w korkach).

Przy tych wszystkich zaletach praktycznych modeli z rodziny Tourneo designerzy zadbali o to, by każdy z nich atrakcyjnie się prezentował. Każdy element ich nadwozi został zaprojektowano zgodnie z filozofią Ford Kinetic Design tak, aby był zarówno praktyczny, jak i przyjemny dla oka – zaczynając od opływowego kształtu poprawiającego aerodynamikę i zmniejszającego zużycie paliwa, przez nowoczesne i wydajne reflektory, a kończąc na szeroko otwierających się drzwiach ułatwiających wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Niezależnie od tego, jak będziesz korzystał z tych niezwykłych modeli Forda – prywatnie, czy w pracy, do przewozu pasażerów, czy np. sprzętu sportowego, będziesz zaskoczony ich wszechstronnością, jakością wykonania i smakiem, z jakim zostały stworzone.

Poznaj szczegóły oferty Forda >>