Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaTesty aut

Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

2015-02-18 13:59:00

Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

1/5

Oto Hyundai Grand Santa Fe - propozycja dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim bardzo przestronne, komfortowe wnętrze, wyższą pozycję za kierownicą, bogate wyposażenie i napęd 4×4. Najpotężniejszy SUV z gamy koreańskiego producenta może się pochwalić również dobrym dieslem, automatyczną skrzynią biegów i rozsądnym spalaniem. Dodatkowo, pomimo niemałych gabarytów jest zaskakująco zwrotny. Zapraszam na fotel.

Trzeba przyznać, że testowane auto już na parkingu robi wrażenie. Prawie 5 metrów długości, 1885 mm szerokości oraz 1685 mm wysokości mm sprawiają, że jego sylwetka nawet z daleka budzi respekt. Co ważne, ten samochód jest przy tym naprawdę ładny. Ma co prawda moim skromnym zdaniem nieco brzydszy tył niż mniejszy brat bez przedrostka ,,Grand", ale całość i tak prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie.

Zaprojektowano go w duchu Storm Edge. Tak Koreańczycy nazwali nowy język stylistyczny, który jest odłamem znanego już dobrze Fluidic Sculpture, i który nawiązuje do zjawisk atmosferycznych towarzyszących narodzinom burzy. Trzeba przyznać, że coś w tym jest. Od poprzedniej generacji dzieli go stylistyczna przepaść. I to w dobrym tego słowa znaczeniu. Teraz Hyundai naprawdę wygląda jak auto klasy Premium. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że ile ludzi tyle gustów, jestem jednak przekonany, że zdecydowanej większości osób ten samochód będzie się podobać. Jest elegancki, potężny ale i zadziorny zarazem. Dla wydających na Hyundaia ponad 200 tysięcy złotych ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę - nikt nie pomyli go z mniejszym ix35.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

Sven_b / 83.29.95.* / 2015-06-12 14:48
Cena mnie tak nie martwi jak utrata wartości.

Re: Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

victorino / 95.40.116.* / 2015-04-04 08:23
zapraszamy na stronę z dobrymi autami www.autocentrum1.eu

Re: Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

gienek 12 / 46.76.14.* / 2015-03-24 08:52
mój sąsiad ma takiego, przywiózł z RFN. Mówił " "Niemiec płakał jak sprzedawał". Teraz się okazuje, że płakał.. ze szczęścia :)))
 
gienek Szwab / 87.116.246.* / 2015-06-14 18:12
Gienek nie p..l .Może pomyliłeś markę z V... :(

Re: Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

azazis / 37.152.18.* / 2015-03-03 18:10
gdyby kosztował 80k to i tak bym się zastanawiał, jest zatrzęsienie samochodów markowych w tej cenie a w tym aucie wyglądałbym jak osoba aspirująca do posiadania markowego auta

Re: Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

Maruda501 / 212.144.112.* / 2015-02-26 12:37
Nie dla polskiej biedoty, ktora na zlomowiskach i smietnikach Europy szuka upragnionego szwabskiego
"nowego" trupa.

Re: Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

artgen1 / 176.103.163.* / 2015-02-20 15:25
Auto fajne, ładne ale z ceną to pojechali na całego. Może w topowej wersji ma więcej i daję więcej niż konkurencja np napęd 4x4, mocny silnik gdzie konkurencja może daje mniejszy ale to jednak Hyundai. W tej cenie wolę jakąś konkretną markę bo przecież kupując tego Hyundaia, a kupując w podobnej cenie Mercedesa Audi czy BMW to po 3-5 latach ile weźmiecie za Koreańczyka, a ile za Niemca ? Spadek wartości będzie duży. Podobne jest Fiatem Freemont porównajcie go do Forda Kugi spadek wartości w porównaniu do Forda jest znaczny. Takie auta warto brać z drugiej reki kiedy mają największy spadek za sobą.
 
barro / 83.6.108.* / 2015-05-22 16:29
Gdzie porównanie Kugi do Freemonta ?! Nie wiesz o czym piszesz. Spójrz na wymiary, Freemont jest prawie taki duży jak ten Grand. Wiem, bo wybrałem Freemonta 3.6V6 i to jest to. Swoją drogą, to żaden Fiat, tylko Dodge. Teraz ceny, owszem Hyundai, to nowy model ale cena ponad 200 tyś. w wersji topowej,(w tej wersji Freemont około 150) i nie ma więcej wyposażenia jak Freemont w wersji topowej. Silni 2,2 diesel, to porażka jak na wagę tej budy. Jeśli ktoś wydaje takie pieniądze, to przeważnie spalanie 5l na 100 km go nie interesuje. Oczywiście będzie to następna porażka Hyundaia, podobnie jak z poprzednikiem ix 55, i Santa FE obecnie. Powód prosty, ceny. Jeśli chodzi o utratę wartości, dotyczy to wszystkich samochodów, tych z wyższej półki szczególnie.

Re: Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

TTADZIO / 82.160.83.* / 2015-02-20 10:28
KUPILEM I TERAZ ZALUJE

Re: Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

z14 / 194.42.111.* / 2015-02-19 18:52
za tyle to mógłbym kupić już Range Rowera... To jaki to sens? nie obrażając Tej marki, ale chyba przesadzili z ambicjami...

Re: Czy Hyundai za ponad 200 tys. zł ma sens?

Radović / 109.231.63.* / 2015-02-19 18:37
Po raz kolejny kasa ważniejsza od ambicji - o transferze Radovicia do Chin
http://www.z-falsza.pl/2015/02/19/po-raz-kolejny-kasa-wazniejsza-od-ambicji-radovic-odchodzi-z-legii/

Oferty motoryzacyjne