Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl Motoryzacja Citroen C5 Oceny dla modelu C5

Ocena Citroen C5 1.8 127KM

Ocena dotyczy

Citroen C5
Silnik:1.8 127KM
Rocznik: 2008
Przebieg: 165000 km

Autor

Adam Adamowski
Dodał: 2012-04-17

Średnia ocena

(3.69)
 • Całokształt

  Jak na samochód z wyższej półki za ponad 100 tys. zł. trwałość jest za krótka. Po przejechaniu 100 tys. km wizyty w stacji serwisowej stały się za częste (i zbyt kosztowne). Na szczęście w większości przypadków można o własnych siłach dotrzeć do serwisu.
 • Układ jezdny

  Nieszczelności zawieszenia przedniego (remont po 150 tys.), nieszczelneści przewodów zawieszenia tylnego (wymiana po 164 tys.). Korodują aluminiowe zawory czujników ciśnienia w ogumienia i w konsekwencji łamią się.
 • Wentylacja i ogrzewanie

  Martwe pole na dole szyby czołowej, paruje a z zewnątrz przymarza lód, co powoduje szorowanie wycieraczek po lodzie. Automatyczna klimatyzacja oferuje inną temperaturę przy różnej temperaturze otoczenia, trzeba trochę korygować nastaw temperatury wewnątrz, automatyczny rozdział nawiewu za mocny w obszarze kokpitu, za chłodny na nogi. Po 120 tys. wymiana pękniętej chłodnicy klimatyzacji.
 • Stosunek jakość/cena

  W zakupie stosunek ceny do oferowanego komfortu i jakości wykonania jest atrakcyjny. Podczas eksploatacji i zużywania się koszt części zamiennych i obsługa w ASO jest wysoki.
 • Niezawodność (drobiazgi)

  Uszkodzenia czujników ciśnienia w kołach, automatyczne resetowanie się centralnego wyświetlacza. Pęknięcie chłodnicy klimatyzacji (wymiana skraplacza). Wymiana pierścieni uszczelniajacych półosie mechanizmu różnicowego. Żarówki świateł dziennych są nietypowe, drogie i przepaliły się najwcześniej ze wszystkich.
 • Silnik (kultura pracy, elastyczność)

  silnik 2.0 16V 140KM; nie wiem czemu nie ma go w liście wyboru? Jeden z niewielu podzespołów który nie kaprysi w tym aucie. Po 160 tys. musialem wymienić wentylator bo nie pracował na II biegu i silnik grzał się w korkach.
 • Skrzynia biegów

  Czasmi lekkie zacięcie przy włączaniu wstecznego biegu. Skok dźwigni mógłby być krótszy. Dobra elastyczność.
 • Widoczność

  Dzięki czujnikom z przodu i tyłu ułatwione parkowanie, bez nich wymagana duża intuicja i doświadczenie. Tylna szyba b. mała, z przodu szerokie słupki trochę zmniejszają pole widzenia, pochylona szyba wymaga zachowania dystansu do sygnalizatora.
 • Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

  Z przodu zakres regulacji zadawala nawet moje 190cm wzrostu. Z tyłu za mną trochę ciasno ale można iść na kompromis.
 • Wyciszenie

  Do 130-140 km/h podróżuje się przyjemnie, potem już mocniej słychać szum powietrza, silnik nadal cicho.
 • Ekonomiczność

  Przyzwoite szczególnie w trasie można zmieścić się w 8l co przy wadze 1,6t jest zadawalające. Po mieście korki powodują spalanie nawet 11-12l, klimatyzacja w upały też znaczaco wpływa na apetyt 0,5-1l.

  Raport spalania

  Minimalne średnie spalanie (l/100km):
  5 l/100km
  Maksymalne średnie spalanie (l/100km):
  5 l/100km
 • Niezawodność (poważne usterki)

  Wymiana wentylatora chłodnicy silnika. Wymiana przedniego zawieszenia hydraulicznego. Wymiana przewodów hydraulicznego zawieszenia tylnego.

  Zgłoszone usterki:

  - Zawieszenie: Wycieki z przedniego zawieszenia
  - Inne: Czujniki ciśnienia w kołach - korozja aluminium. szczególnie zimą.
  - Silnik: Wentylator silnika - przegrzewanie się. konieczna wymiana
 • Ergonomia

  Na poczatek za dużo fukcji, ale po 2 tygodniach wszytko można opanować i korzystać. Nawigacja fabryczna mało dokładna. Wygodne siedzenie w wersji exlusive.
 • Co najbardziej Cię zaskoczyło pozytywnie w tym aucie ?
  - Karoseria: Ergonomiczne wnętrze. ładna linia.