Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.pl Motoryzacja Volkswagen Passat Oceny dla modelu Passat

Ocena Volkswagen Passat 1.6 101KM

Ocena dotyczy

Volkswagen Passat
Silnik:1.6 101KM
Rocznik: 1998
Przebieg: 183000 km

Autor

jojo56a
Dodał: 2010-06-25

Średnia ocena

(4.31)
 • Stosunek jakość/cena

  tutaj nie jest aż tak dobrze, za auto bobrze utrzymane trzeba zapłacić naprawdę sporo pieniędzy, a jeśli kupimy taniej auto to szybko można dojść do wniosku iż koszt napraw jakie nas czekają jest niewspółmiernie wyższy od kupienia auta droższego w dobrym stanie, choć to drugie jest nie lada wyczynem.
 • Całokształt

  zawsze może być lepiej jednak ogólnie źle nie jest z wyjątkiem mikrostyków, koniecznie przed zakupem passata trzeba poznać dokładną historię napraw auta oraz jego serwisu i uważać na potłuczaki sprzedawane jako bezwypadkowe.Jeszcze ostatnia uwaga dla potencjalnych kupujących passata B5 !!! UWAGA !!! JUŻ W WERSJI Z BENZYNIAKIEM 1.6 LITRA JEST MONTOWANE KOŁO DWUMASOWE !!!
 • Silnik (kultura pracy, elastyczność)

  Silnik dość słaby do tej masy auta, co powoduje konieczność wkręcania go na wyższe obroty aby jechał, a to skutkuje wzrostem słyszalności silnika we wnętrzu auta
 • Układ jezdny

  koniecznie trzeba uważać na polskich \"super\" drogach, naprawy zawieszenia radzę dokonywać przy użyciu oryginalnych części nie zamienników za 400 - 600 złotych bo takie wystarczają na max 15 - 20 tyś. km. ABS nie \"przeszkadza\" w hamowaniu.
 • Widoczność

  należy się przyzwyczaić do braku jakiejkolwiek widoczności tylnych krawędzi auta przy cofaniu, doradzam montaż czujników parkowania, bądź ostrożne cofanie przynajmniej dopóki nie wyczuje się gabarytów auta
 • Wyciszenie

  auto naprawdę dobrze wyciszone jednak zawsze mogłoby być lepiej, w wersji z silnikiem 1.6 przy wyższych prędkościach ( powyżej 145 km/h ) robi się mało komfortowo(głośno).
 • Ekonomiczność

  nie ma tragedii, części dostępne w rozsądnych cenach zarówno w oryginale jak i zamienniku, ich jakość jest również zadowalająca (nie dotyczy zamienników wahaczy), dla ludzi liczących zawartość portfela szczerze odradzam serwisy fabryczne (ceny usług i części oszałamiające).

  Raport spalania

  Minimalne średnie spalanie (l/100km):
  5 l/100km
  Maksymalne średnie spalanie (l/100km):
  5 l/100km
 • Niezawodność (drobiazgi)

  denerwują drobne usterki np. oświetlenia nawiewów powietrza i problem z wymianą żarówek (powoli ale mozolnie można to zrobić, nawiewy wychodzą bardzo opornie)
 • Skrzynia biegów

  kto jeździł Volkswagenem ten pewnie się zgodzi iż zmiana biegów w tym aucie jest perfekcyjna, do tego dość krótki skok skrzyni przy zmianie przełożeń, tylko nieliczni producenci tak potrafią, zmiana biegów w tym aucie to prawdziwa przyjemność
 • Ergonomia

  jak to w vw ergonomia perfekcyjna, pomimo wieku auta
 • Wentylacja i ogrzewanie

  jeśli zadba się choć trochę o filtry (w tym kabinowy) ogrzewanie i wentylacja będzie działać bez zarzutu.
 • Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

  nie ma zbyt wielu aut na rynku oferujących taką ilość miejsca na tylnej kanapie, przy wzroście kierowcy około 176 cm wzrostu i normalnej pozycji za kierownicą (nie leżącej jak to bywa w przypadku kierowców bawarskiej myśli technologicznej), ilość miejsca z tyłu jest więcej niż zadowalająca.
 • Niezawodność (poważne usterki)

  tutaj nie napiszę dużo jednak vw to vw, póki co brak jest poważniejszych usterek

  Zgłoszone usterki:

  - Układ elektryczny: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mikrostyki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zamków drzwi
 • Co najbardziej Cię zaskoczyło pozytywnie w tym aucie ?
  - Karoseria: ilośc miejsca we wnętrzu jest oszałamiający. jak na tak wiekowe auto